Starší dorostenky: DHC PLZEŇ 33:27 Házená Kynžvart (27.4.2024)

| Přečteno 101x

K poslednímu domácímu utkání sezóny 2023/2024 nastoupily v sobotu 27.4. starší dorostenky proti Kynžvartu.
Poslední týdny hrajeme v módu, že každý zápas je souboj o medaili a stejně to tak bylo i proti Kynžvartu. Podzimní zápas jsme zvládli až v infarktovém závěru a pořádně těžká práce nás čekala i tentokrát.
Začátek se nám moc nevydařil, v obraně nám dělala problémy šikovná Claudia Rampová a v útoku jsme se nemohli dostat do tempa. Málo jsme využívali přechod do rychlého útoku a i v postupném jsme hráli pomalu. Celý první poločas jsme tahali za kratší konec, ale silou vůle a velkou bojovností jsme v závěru vyrovnali na 12:12.
Druhý poločas už byl úplně jiný příběh. Holky přeřadily na vyšší rychlostní stupeň a náš soupeř přestal stíhat. Prvních pet minut jsme vyhráli 6:1 a určili ráz zbytku zápasu. Byl jsem rád, že se ve druhém dějství objevily v zápase věci, které pilujeme v tréninku. Opět nám výborně fungovala hra přes křídla, hlavně Bezďa byla k nezastavení a sama dala 10 gólů. Pochvalu zaslouží ovšem všechny holky za kolektivní výkon a vítěztví 33:27.
V sobotu 4.5. čekají všechny naše dorostenecké celky úplně poslední utkání této sezóny. První ligy zavítají do Jindřichova Hradce, kde postupně nastoupí v 10:30 a ve 12:30. Druhá liga mladšího dorostu jede až do Českých Budějovic, kde hrají od 15:00.

Hanzlíková 1/1, Budková K., Košková 1, Bezdičková 10, Loskotová 1, Špačková 5, Burjasová 2, Vopatová 2, Růžková 2, Palečková, Polanková 6/1, Březinová, Šantorová 2, Pražáková 1
Chytaly: Chvátalová, Nyklesová