Z Písku bez bodu! Sokol Písek 33:27 DHC PLZEŇ (20.1.2024)

| Přečteno 110x

Vyrovnané utkání na svou stranu nakonec v samotném závěru strhli domácí a Plzeňanky se z Písku vrací bez bodu po prohře 33:27.

Plzeň otevírala utkání brankou a šla jako první do vedení 1:2. To se ale rychle změnilo a skóre začaly korigovat soupeřky 8:5. Po celý zbytek prvním půle se tak naše děvčata musela dotahovat, ale i to se dařilo a poločas skončil rozdílem pouhých dvou branek 14:12.

Druhá půle pokračovala v podobném duchu. Domácí si hlídali náskok a plzeňskému celku se dařilo držet se na dostřel 21:20. Až ve čtyřicáté šesté minutě Sokol opět odskočil (24:20) a dostal se do pohody. Plzeňanky ještě chvíli držely naděje na vítězství (50´ 27:23), ale pak se dlouhých sedm minut nedokázaly prosadit a necelé čtyři minuty před koncem už padaly o devět 32:23. Parádní koncovkou Plzeň už jen upravovala výsledek na konečných 33:27.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:

„Odehráli jsme dobrých 50 minut utkání. Měli jsme 10 minut výpadek v obraně a střelecky se nám taky nedařilo a soupeř mezi 40. a 50. minutou utkání rozhodl. Celkově jsme dnes měli podprůměrné procento v koncovce. Všichni cítíme, že šlo dnes v Písku bodovat a o to nás prohra mrzí víc. Děvčata bojovala a i atmosféra v hale byla výborná. Děkujeme fanouškům za podporu.“

Nyní čeká tým poslední ze tří výjezdů. V sobotu 27.1. v 17:30 nastoupí v hale v Olomouci. Před domácím publikem nastoupí děvčata opět v sobotu 3.2. kdy v tradičních 17:00 vyzvou Dunajskou Stredu.