Mistra jsme nezdolali: DHC Slavia Praha 39:29 DHC PLZEŇ (4.11.2023)

| Přečteno 163x

DHC PLZEŇ má za sebou další kolo nejvyšší soutěže a po bojovném výkonu bohužel připisuje porážku 39:29.

Utkání odstartovalo ve vysokém tempu a domácí šli rychle do vedení 9:4. Tuto ztrátu Plzeňanky částečně snížili (14:11), ale pak Slavia opět zabrala a rázem byl stav 18:12. Do poločasu snížila naše děvčata na 20:16. Druhý poločas zahájila Plzeň na výbornou a rychle stáhla vedení soupeře na jedinou branku 21:20. Blíže už se svěřenkyně Richarda Řezáče ke Slavii nedostaly. Domácí jakoby tlak Plzně nakopl a znovu odskočily k rozdílu čtyř branek 25:21. Zbytek utkání už byl pod jejich taktovkou a to vedlo ke konečnému stavu 39:29.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:

„Bohužel se dnes porážíme sami herní a taktickou nedisciplínou a tragickou koncovkou. Výsledek o 10 branek je ještě milosrdný. Potýkáme se s tím několikátý zápas a srážíme tak vlastní sebevědomí. Potřebujeme zápas, kde bychom se chytly a začaly tahat za delší konec. Zápasy máme teď dvě středy po sobě, takže nás čekají dva zápasy o důležité body!

První z těchto utkání odehrají Plzeňanky doma již ve středu 8.11. v 16:00 proti západočeskému rivalovi z Kynžvartu!! Budeme Vás potřebovat!!

Bušauerová, Schreibmeierová 6, Polanková 1, Drozdová 3, Franzová 1, Panošková 4, Galušková L. 1, Tomanová, Lásková 2, Melicharová, Fenclová 11/4

Chytaly: Mancellari, Vrbková