2.liga mladších dorostenek: DHC PLZEŇ 41:27 HK Spartak Ústí nad Labem (28.10.2023)

| Přečteno 132x

V sobotu 28.10. dopoledne odehrálo béčko mladšího dorostu svoje další domácí utkání proti Ústí nad Labem. Moc jsme nevěděli co od zápasu čekat vzhledem s výsledkům, které Ústí mělo.

Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře, hned v desáté minutě jsme prohrávali 2:5 a museli jsme si vzít time-out, kde jsme se snažili uklidnit a říct si základní věci, které budou fungovat. Po time-outu jsme skoré srovnali a v podstatě až do konce prvního poločasu jsem díky naší špatné obranné činnosti a neefektivní hře v útoku hráli s Ústím vyrovnaný zápas. Stav po prvním poločase byl 11:11.

V šatně jsme si řekli, že je potřeba se držet základních věcí, které na Ústí fungovaly. Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší. Holky začaly dodržovat věci, které jsme si řekli a postupně jsme navyšovali náš brankový náskok. Ve druhém poločase jsme začali lépe bránit a od toho jsme se mohli odrazit. V útoku jsme si tvořili snadné šance, které jsme proměňovali. Ústí už se zápasem nedokázalo nic udělat, a tak jsme tento zápas vyhráli poměrem 41:27.

Hodnocení trenéra Martina Cvikla:

„První poločas z naší strany nebyl úplně ideální, opět nás trápila obrana, kde jsme dostávali zbytečné góly. Problémy v obraně máme už delší dobu. Naštěstí druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší za což holkám patří pochvala. Lépe jsme bránili a například oproti minulému zápasu ve Vršovicích jsme dokázali proměňovat šance, které jsme si vytvořili.“

V dalším kole (v sobotu 4.11.) čeká béčko mladšího dorostu společně s ostatními dorosteneckými celky těžký výjezd do Mostu. Béčko zde nastoupí již v 9:00, starší dorostenky pak v 11:00 a áčko mladších uzavře den ve 13:00. Všechny utkání budou streamována na youtube soupeře nebo na TVCOM (odkazy včas zveřejníme na našich sociálních sítích).