Body jedou na Slovensko: DHC PLZEŇ 25:35 Iuventa Michalovce (28.10.2023)

| Přečteno 175x

Plzeňanky mají za sebou další těžkou zkoušku, ze které ale nedokázaly vzejít jako vítězové a po druhé v řadě ztrácí body na domácí palubovce.

Iuventa si vzala slovo hned v úvodu a v sedmé minutě vedla už 1:5. Do třinácté minuty bylo především zásluhou Simči Schreibmeierové srovnáno 6:6, ale v osmnácté minutě soupeř opět odskočil 7:10 a do konce  poločasu se rozdíl mezi oběma družstvy navýšil až na 12:19. Druhý poločas se nesl v poměrně vyrovnanějším duchu, ale ať se domácí snažili jak chtěli, přiblížit se Michalovcím nedokázali. Deset minut před koncem byl rozdíl stále sedmibrankový 21:28, nicméně Slovenkám se podařilo své vedení ještě navýšit, až na závěrečných 25:35.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:

„Dnešní výsledek je vůči předvedené hře krutý. Utkání mělo herní kvalitu a rozdílem bylo množství technických chyb a neproměněných šancí. Jsem spokojen s přístupem hráček a s tím, že dokážeme být rovnocenným soupeřem. Ke kvalitě zápasu určitě přispěli i muži v modrých dresech, kteří reflektovali na tempo zápasu a byli přesní. Přejme si více takových zápasů, kde jsou pak i fanoušci výbornou kulisou.“

K dalšímu utkání se svěřenkyně Richarda Řezáče vydají příští sobotu 4.11. do Prahy na Slavii, kde nastoupí v 17:15.

Bušauerová 4, Schreibmeierová 7/1, Polanková 1, Drozdová, Franzová 1, Panošková 2, Galušková L. 1, Tomanová, Lásková 3, Melicharová 2, Toušová, Fenclová 4/1

Chytaly: Mancellari, Vrbková