Bereme první body: DHC PLZEŇ 31:19 HK Hodonín (9.9.2023)

| Přečteno 224x

Na domácí palubovce to konečně klaplo. Plzeň bere po jasné druhé půli cenné vysoké vítězství a první body do tabulky.

Plzeňanky do utkání vstoupily výborně 3:0, ale soupeř se rychle dostal do hry a srovnal na 4:4. Pak se skóre dlouho přelévalo nicméně domácím se stále dařilo tahat za delší konec a do poločasu vybudovat mírný náskok 12:10. Na začátku druhé půle se ještě hrálo vyrovnaně 15:14, ale Plzeň sešlápla plyn a ve čtyřicáté minutě vedla už 20:14. Hodonín nedokázal na plzeňskou brankovou smršť zareagovat a náskok domácích stále rostl, až na konečných 31:19.

Hodnocení trenérky Jany Bureš Galuškové:

„Dneska jsme do zápasu nastoupili rozhodně lépe než minulý týden. Měli jsme tam sice chviličku malý útlum, ale i tak jsme stále tahali za delší konec. Holky poslouchaly, dodržovaly pokyny, chodily do rychlých přechodů a jednoznačně jsme i mnohonásobně lépe zavřeli obranu. Dneska si tým jednoznačně zaslouží pochvalu a výsledek mohl být i trochu lepší :)“

Již za týden v neděli 17.9. hrajeme opět doma!! Výjimečně od 17:30 odehrajeme v hale 31.Zš utkání proti Písku a budeme Vás potřebovat!

Bušauerová, Schreibmeierová 5, Drozdová 4, Franzová, Panošková 6, Galušková L. 1, Tomanová, Lásková 2, Buchnerová 1, Benešová 1, Toušová, Fenclová 11/7

Chytaly: Mancellari, Šindelářová, Vrbková