1. liga mladších dorostenek: DHC PLZEŇ 32:23 Handball club Zlín (9.9.2023)

| Přečteno 200x

V prvním domácím utkáním se mladším dorostenkám postavil nebezpečný soupeř ze Zlína. Průběh utkání hodnotil trenér Filip Tureček:

Po povedené letní přípravě jsme nastupovali do zápasu sebevědomě a i přes nepovedený úvod (0:2) jsme nezpanikařili a pěti góly jsme se dostali do vedení, které už jsme nepustili do konce zápasu. Rotací všech hráček jsme drželi vysoké tempo zápasu, které se soupeři nezamlouvalo, také změnami obranných systémů jsme dostávali zlínské hráčky pod tlak, nutili je k technických chybám a pak skórovali do otevřené obrany. Poločasový výsledek 17:10 byl více než zasloužený.

Úvod druhé půle jsme zvládli na výbornou, zvláště obrana spolu s Justý v bráně makala na 100%. První branku jsme obdrželi až v 10. minutě (21:11) a za další 2 minuty jsme vedli už o 13 branek (24:11). Potom jsme si bohužel vybrali trochu slabší chvilku, která v tomto zápase nebyla fatální, ale rád bych, abysme příště udrželi koncentraci a tempo zápasu po celých 60 minut a nedovolili soupeřkám se ani trochu nadechnout.
S  konečným výsledkem 32:23 jsme spokojeni, také se zapojením všech hráček. Velké plus je přenesení věcí z tréninku do zápasu, variabilita útočné i obranné fáze a slušné tempo hry.
V dalším kole nás v neděli 17.9. od 13:00 čeká nebezpečný Písek, takže nesmíme rozhodně polevit v tréninkovém úsilí. Jenom tak můžeme vylepšit loňské čtvrté místo.

Hrály:

Hanzlíková 2, Budková K. 4, Košková 2, Stulíková 2, Vaicová 5, Loskotová 2, Špačková 4/1, Burjasová 1, Vopatová 3, Růžková 4, Palečková 2, Kokošková, Šantorová

Chytaly: Hodková, Chvátalová, Soukupová