Turnaj v miniházené Šnek Cup – 7. ročník (17. 6. 2024)

| Přečteno 80x

V pondělí 17. 6. 2024 proběhl v areálu 31. ZŠ Plzeň již 7. ročníku turnaje Šnek Cup.

Tento turnaj v miniházené škol si získal velký počet příznivců. Představuje pro učitele skvělou možnost děti nechat sportovat – hrát miniházenou. Hru, která má jednoduchá pravidla a neskutečně je baví. Turnaj se tradičně hraje ve třech kategoriích – Profi (4. a 5. třída na výsledky), Amatér (4. a 5. třída bez výsledků) a Přípravka (1. – 3. třída).

Letos se na turnaj sjel rekordní počet škol – celkem deset. Kromě domácí 31. ZŠ Plzeň a tradičních účastníků ze ZŠ Jižní předměstí Rokycany, ZŠ Radnice a ZŠ Božkov, dorazily také další základní školy z Plzně – 15. ZŠ, 20. ZŠ, 26. ZŠ – i z okolí (ZŠ Ejpovice). Poprvé byl turnaj s účastí školy z jiného kraje – z Karlovarského kraje přijela 6. ZŠ Cheb.

Celkem se turnaje zúčastnilo 35 týmů. 230 hráčů a hráček odehrálo celkem 105 zápasů. V kategorii Profi padlo celkem 730 gólů.

Kategorie Amatér a Přípravka hrály celkem na třech na venkovních hřištích. Kategorie Profi hrála v hale. Zde se představilo celkem 16 týmů. Ty se utkaly ve čtyřech základních skupinách. Pak následovala nadstavbová část. V souboji o třetí místo až v napínavém sedmimetrovém rozstřelu zvítězily děti ze ZŠ Jižní předměstí Rokycany. Čtvrté místo braly Jantaři z 15. ZŠ Plzeň. Ve finále nastoupili Jestřábi ze ZŠ Ejpovice proti Buldokům z 20. ZŠ Plzeň. Ze zlata se nakonec radovali Buldoci z 20. ZŠ.

První tři týmy obdržely kromě tradičních medailí (zlatá, stříbrná, bronzová) i netradiční poháry (turnajové maskoty Šneky).

Všechny děti obdržely kromě sladkých cen také pamětní keramické medaile.

Nejdůležitější ale bylo, že děti sportovaly, že si turnaj užily a že je miniházená bavila.

Poděkování patří nejen dětem za jejich nasazení, ale i učitelům, kteří jim účast umožnili. Velkou pochvalu zaslouží také organizátoři z 31. ZŠ a hlavně házenkáři a házenkářky z 2. stupně, kteří fungovali v rolích rozhodčích, zapisovatelů i časoměřičů.