Žákyně 31. ZŠ bronzové na mistrovství České republiky škol

| Přečteno 112x

Od 15. do 17. 5. 2024 se házenkářky 31. ZŠ Plzeň účastnily Školského poháru – republikového finále v házené dívek 6. a 7. tříd. Turnaj se konal v Zubří. Na turnaj se sjely vítězky krajských kol této soutěže.

První zápas nás čekal vítěz ze Zlínského kraje – ZŠ Zubří. Nám se vstup do turnaje vůbec nepovedl. Nikomu se nechtělo bránit a i v útoku to bylo bez chuti. Holky byly negativně nastavené, a s tím se bohužel vyhrát nedalo. Prohráli jsme 13 : 18.

Druhý zápas už to bylo o dost lepší. Holky začaly bránit a v útoku se střelecky prosadilo hned 8 hráček z 9. Po pěkném výkonu jsme porazili ZŠ Ledeč nad Sázavou 14 : 12.

Třetí utkání proti Praze bylo od začátku ve znamení naší jednoznačné převahy. Holky běhaly a dostávaly se do snadných zakončení. Vyhráli jsme zaslouženě 23 : 7.
I poslední čtvrteční utkání jsme zvládli. Měnín jsme v pohodovém tempu přehráli 20 : 13.

Páteční ranní semifinále proti Milevsku jsme bohužel začali úplně stejně jako předchozí den. V útoku jsme se netrefili a v obraně se nám nechtělo. Milevsko se snadno dostávalo do zakončení. My jsme nebyli schopní přerušit, a tak do naší sítě padal jeden gól za druhým. Prohráli jsme hrozivým rozdílem 14 : 24.

Souboj o třetí příčku proti ZŠ Křiby Zlín jsme bohužel opět začali nedobře. Ve třetí minutě soupeřky vedly již 3 : 0, o pár minut později 5 : 2. Pak jsme konečně zjistili, že v útoku se dokážeme snadno prosadit. Postupně jsme se vzchopili i v obraně. Trpělivou hrou v útoku a lepší obranou se spoustou přerušení jsme dokázali do poločasu otočit na 11 : 9. Ve druhé půli už jsme byli lepším týmem a dokázali odskočit na pětibrankový rozdíl, který soupeřky v závěru korigovaly na 22 : 18.

Celkově z toho bylo třetí místo a bronzové medaile.

Prostoru pro zlepšení je určitě hodně, zejména v obranných činnostech. V útoku musíme zapracovat na zpřesnění koncovky – do šancí se sice dostáváme, ale koncovka vázne. Také se jasně ukázalo, že pokud hrajeme kolektivně a střelba i branky se rozloží mezi více hráček, mám spíše šanci na úspěch.

Hrály:

Dobiášová 1, Kampfová 15, Mancellari 19, Markupová 3, Pivoňková 19, Roubová 3, Rybová 33, Urbanczyková 2, Škrdlíková 11

Chytaly: Dobiášová, Pivoňková

Konečné pořadí turnaje:

  1. 1. ZŠ Milevsko
  2. ZŠ Zubří
  3. 31. ZŠ Plzeň

Fotky zde a ještě zde.