První body z nadstavbové části: DHC PLZEŇ 31:29 Handball club Zlín (20.4.2024)

| Přečteno 159x

V sobotu 20.4.2024 zahájila ženská složka po téměř měsíční pauze nadstavbovou část MOL ligy doma se Zlínem.

Plzeňanky měly skvělý nástup do utkání a rychle si vybudovaly vedení 3:0. Tříbrankové vedení domácím dlouho nevydrželo. V jedenácté minutě obdrželi tři rychlé branky a bylo srovnáno 7:7. Dlouhých devět minut se pak nedokázaly prosadit, což soupeř dokázal využít a deset minut před koncem poločasu vedl Zlín 8:10. V poslední minutě přišlo srovnání ze sedmičky z rukou Veroniky Fenclové, ale i to hosté těsně před poločasovou sirénou smazali a do upravili skóre na 14:15.

Úvod druhého poločasu byl velmi vyrovnaný, ale vedení si stále držely soupeřky. Pak si ale situaci vzala do vlastních rukou opět skvělá Simona Schreibmeierová a čtyřmi brankami v radě vrátila vedení plzeňskému celku 22:21. V padesáté první minutě domácí po dlouhé době konečně odskočili na vyšší rozdíl 27:23 a mohli hrát s větším klidem. Ten jim moc dlouho nevydržel, Zlín se rychle dostal opět na dostřel a čekala nás ještě zajímavá přestřelka. I ta hlavně zásluhou našich juniorských reprezentantek Simony Schreibmeierové a Terezy Panoškové a brankářky Venduly Vrbkové dopadla lépe pro Plzeňanky, které mohly slavit první vítězství v play-out 31:29.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:

”Po dlouhé pauze jsme odehráli zápas, který měl dost nevyrovnané partie. Oba týmy jsme se střídali ve vedení. Zápas měl dost technických chyb na obou stranách. Jsem přesvědčen, že nám pomohly dvě přátelské utkání a byli jsme více sehraní. Dali jsme prostor i lavičce a každá hráčka odvedla pro vítěztví maximum.”

Nyní je na programu utkání v Olomouci, která v rámci nadstavby na domácí palubovce padla s Porubou 29:33. K utkání nastoupíme 27.4. v 18:00. Poté nás čeká dvojzápas na Moravě. V sobotu 4.5. v 15:00 opět se Zlínem a v neděli 5.5. také v 15:00 v Porubě. Doma se na vás budeme těšit hned ve středu 8.5. v 17:00 s Olomoucí a následně v sobotu 11.5. v 17:30 proti Porubě. Tím ukončíme sezónu 2023/2024, tak doufáme, že si závěr letošního ročníku MOL ligy užijete s námi!

Bušauerová, Schreibmeierová 10, Mancellari S. 2, Drozdová, Panošková 6, Galušková L. 2, Tomanová 3, Lásková 2, Melicharová 1, Galušková D. 1, Benešová, Fenclová 4/4

Chytaly: Mancellari E., Vrbková