Z Mostu bez bodů: DHK Baník Most 38:31 DHC PLZEŇ (10.2.2024)

| Přečteno 69x

V sobotu 10.2.2024 vyrazila výprava DHC PLZEŇ na palubovku úřadujícího vicemistra ČR a i přes bojovný výkon nakonec na body nedosáhla.

Na první branku si diváci museli chvíli počkat, ale jakmile se domácím poprvé podařilo překonat Evu Mancellari v brance, šli rychle do vedení 3:0. Plzeňanky tento průběh také nakopl a během pár minut byly na dostřel 4:3. Následovalo plzeňské vyloučení a následná nepovedená pětiminutovka a Most odskočil na 9:3. Ani tento stav naše děvčata nezastavil a po zbytek poločas postupně dokázaly snížit až na tři branky 13:10. Do poločasové přestávky Baník ještě zkorigoval skóre na 21:17.

V úvodu druhé půle domácí opět odskočili na příjemných 25:18. Plzeň se soupeřem zvládala držet krok a po změně herního systému dokonce snížit zpět na poločasový rozdíl čtyř branek 30:26. Blíže už se ale nedostala. Zbytečnými ztrátami míče dovolila mosteckým odskočit jednoduchými brankami a do konce utkání už tak jen korigovala porážku 38:31.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:

„Nezachytili jsme nástupy do obou poločasů, a to rozhodlo. Dlouhodobě máme problém v obranné fázi a se soupeřem jako je Most je to velký problém a i když jsme schopni nastřílet 31 branek, tak to nestačí. Házená měla tempo a obě obrany tím trošku trpěly.“

Nyní se tým chystá na důležité domácí utkání s Porubou, které se hraje v sobotu 17.2.2024 od tradičních 17:00 a k zisku bodů VÁS budeme potřebovat!!! Důležitá utkání s Porubou ve stejný den odehrají i obě naše prvoligová dorostenecká družstva. Mladší dorostenky nastoupí ve 13:00 a ty starší v 15:00.

Bušauerová, Schreibmeierová 8/1, Drozdová 4, Panošková 5, Galušková L. 4, Tomanová 1, Lásková, Melicharová 2, Galušková D. 1, Benešová 1, Fenclová 5/3

Chytaly: Mancellari, Vrbková