Žákovská liga – 3. kolo – DHC Plzeň (10. 2. 2024)

| Přečteno 142x

První zápas nás čekalo SHK Veselí nad Moravou. Hned od začátku se nám dařilo hrát rychlou házenou. Získávaly jsme spoustu míčů a dávali laciné branky. Pak jsme ale ve druhé půli dost povolili v obraně, a tak z toho bylo nakonec 10 gólů v naší síti. Vyhráli jsme 35 : 10.

Druhé utkání proti Chebu nebylo příliš pohledné. Pomalá hra a velké množství ztracených míčů oku diváka příliš nelahodily. My jsme si v první půli vypracovali náskok (11 : 4). Ve druhé půli už se zápas dohrával. My jsme se bohužel přizpůsobili pomalému tempu soupeře, a tak utkání skončilo menším počtem branek 20 : 7.

Třetí zápas nás čekaly Ivančice. Sice jsme rychle vedli 3 : 0, ale pak jsme po několika neproměněných vyložených šancích, a také ztracených míčích pustili soupeřky zpátky do hry (6 : 6). Do poločasu jsme odskočili na 11 : 9. Vstup do druhé půle jsme měli lepší než soupeřky a odskočili na uklidňující šestigólový náskok, který jsme si až do konce pohlídali (vyhráli jsme 23 : 16). Pochvalu zaslouží Emilka a Míša Pluhařová, ty měly obě dobré pětiminutovky, ve kterých se nám podařilo odskočit. V obraně se kromě Lúcy dařilo také Míše Sedláčkové.

Celkově:

Jsme rádi, že jsme využili výhody domácího prostředí a vystřídali v průběhu tří utkání všechny hráčky a že se také všechny dostaly do gólových šancí.

Práce je před námi ještě hodně – kromě obrany, musíme určitě zlepšit přechod do útoku (zejména po krajích hřiště). Také se nám dnes nedařilo tak přesně přihrávat a ani zpracovávat míče, jak to bývá jindy.

Každopádně můžeme být spokojeni s bodovým ziskem,  i když nás mrzí, že nedorazil silný tým Milevska (přejeme brzké uzdravení!).

Cvačková, Dlesková 8, Haberová 2, Hřebejková 1, Klementová, Krejčí 1, Pluhařová 3, Poskočilová 5, Rampová 1, Rittichová 18, Samcová 8, Sedláčková 5, Smutná 1, Vodrážková 5, Čardová 4, Červená 15