Žákovská liga – 3. kolo – DHC Plzeň (10. 2. 2024)

| Přečteno 194x

První zápas nás čekalo SHK Veselí nad Moravou. Hned od začátku se nám dařilo hrát rychlou házenou. Získávaly jsme spoustu míčů a dávali laciné branky. Pak jsme ale ve druhé půli dost povolili v obraně, a tak z toho bylo nakonec 10 gólů v naší síti. Vyhráli jsme 35 : 10.

Druhé utkání proti Chebu nebylo příliš pohledné. Pomalá hra a velké množství ztracených míčů oku diváka příliš nelahodily. My jsme si v první půli vypracovali náskok (11 : 4). Ve druhé půli už se zápas dohrával. My jsme se bohužel přizpůsobili pomalému tempu soupeře, a tak utkání skončilo menším počtem branek 20 : 7.

Třetí zápas nás čekaly Ivančice. Sice jsme rychle vedli 3 : 0, ale pak jsme po několika neproměněných vyložených šancích, a také ztracených míčích pustili soupeřky zpátky do hry (6 : 6). Do poločasu jsme odskočili na 11 : 9. Vstup do druhé půle jsme měli lepší než soupeřky a odskočili na uklidňující šestigólový náskok, který jsme si až do konce pohlídali (vyhráli jsme 23 : 16). Pochvalu zaslouží Emilka a Míša Pluhařová, ty měly obě dobré pětiminutovky, ve kterých se nám podařilo odskočit. V obraně se kromě Lúcy dařilo také Míše Sedláčkové.

Celkově:

Jsme rádi, že jsme využili výhody domácího prostředí a vystřídali v průběhu tří utkání všechny hráčky a že se také všechny dostaly do gólových šancí.

Práce je před námi ještě hodně – kromě obrany, musíme určitě zlepšit přechod do útoku (zejména po krajích hřiště). Také se nám dnes nedařilo tak přesně přihrávat a ani zpracovávat míče, jak to bývá jindy.

Každopádně můžeme být spokojeni s bodovým ziskem,  i když nás mrzí, že nedorazil silný tým Milevska (přejeme brzké uzdravení!).

Hrály:

Cvačková, Dlesková 8, Haberová 2, Hřebejková 1, Klementová, Krejčí 1, Pluhařová 3, Poskočilová 5, Rampová 1, Rittichová 18, Samcová 8, Sedláčková 5, Smutná 1, Vodrážková 5, Čardová 4, Červená 15

Chytaly:

Kaucká a Pivoňková