DHC Plzeň = Dej Házené Co Potřebuje Lásku Zdraví Energii Nasazení

Motto: Win or lose together

DHC Plzeň z.s., E. Krásnohorské 10, 323 00 Plzeň, IČ: 66363501

Datová schránka tb3sxs7

bankovní spojení: Fio banka, číslo účtu: 721458329/2010

IBAN CZ98 2010 0000 0007 2145 8329, SWIFT FIOBCZPPXXX

www.dhcplzen.cz e-mail: dhcplzen@seznam.cz

předseda klubu: Jan Šmrha, e-mail: honza.smrha@volny.cz, tel. 722 463 380

místopředseda klubu: PhDr. Jaroslava Šmrhová, e-mail: jarka.krat@gmail.com, tel. 607 703 698

LOGO

HYMNA

VIDEO

GDPR

Úrazové pojištění od 1. 2. 2019

 

Historie

Házená se poprvé objevila na lochotínském sídlišti v roce 1986. Házenkářský oddíl byl založen původně při TJ Rozvoj Plzeň. Později (v roce 1998) došlo k osamostatnění házenkářů a vznikl Dámský handballový klub Plzeň, zkráceně DHC Plzeň. V roce 2016 došlo ke změně v zákoně a původní občanské sdružení přešlo do nové legislativní formy zapsaného spolku. Současně byl název klubu změněn na zkrácený a nejčastěji používaný tvar DHC Plzeň, z. s.

Klub se zaměřuje na mezinárodní házenou (handball). Na rozdíl od národní házené, mají hráčky možnost zahraniční konfrontace (nejčastěji se účastní turnajů v Německu, ale i Rakousku nebo Slovinsku).

V posledních letech zažívá klub nebývalý nárůst členské základny a v současnosti k nám chodí cvičit a trénovat téměř 200 děvčat. Ta jsou rozdělena do družstev podle věku. Všechna družstva vedou kvalifikovaní trenéři. Od sezóny 2018/19 startuje družstvo žen v nejvyšší soutěži – mezinárodní WHIL – MOL lize. Dorostenecké týmy hrají I. Ligu (mladšího dorostu i staršího dorostu). Žákovské týmy startují v Plzeňské lize a pravidelně jezdí na turnaje po celé republice. Minižákyně a přípravka hrají utkání v miniházené po celém Plzeňském kraji. Nejmenší holčičky chodí cvičit do Berušek a ty úplně malinkaté do Míčku.

Nejlepším důkazem naší práce jsou sportem nadšené mladé slečny, které k nám chodí rády. Můžeme se ale pyšnit i celou řadu vynikajících výsledků – ať už je to souvislá řada medailí z mistrovství ČR mladších žaček, mistrovský titul starších žaček z jara 2018, nebo tři medaile dorostenek – 2016 zlato, 2017 a 2018 bronz. Klub se také pyšní řadou reprezentantek. Kompletní přehled našich úspěchů najdete zde.

Každým rokem pořádá náš klub největší turnaj pro nejmenší házenkářky – Memoriál Karla Šulce. V roce 2019 se konal již 28. ročník za účasti 88 družstev z celé republiky (907 hráček odehrálo 452 utkání). Tento turnaj získal prestižní ocenění Czech handbal made a má dlouhodobě pověst nejlepšího házenkářského turnaje, a to nejen mezi trenéry, ale i mezi hráčkami. Více informací o turnaji najdete na stránkách turnaje.

Pokud o nás budete chtít vědět ještě víc, napište nám nebo zavolejte. A nebo se na nás přijďte raději rovnou podívat. Trénujeme v areálu 31. ZŠ, E. Krásnohorské 10, Plzeň. Když je pěkně, jsme venku, a když je ošklivě, přijďte za námi do haly. Kompletní rozpis tréninků naleznete zde.

 

Síň slávy

V roce 2018 byla poprvé otevřena Síň slávy DHC Plzeň. Slavnostní předání ceny proběhlo v rámci 1. házenkářského plesu DHC Plzeň 2. 2. 2018.

2021 – Milan Janků

Milan patří bezesporu mezi největší trenérské osobnosti v historii našeho klubu. Z původně aktivního rodiče vyrostl v trenéra, který nakonec práci s dětmi zasvětil 20 let svého života. Nejstarší zmínka o jeho trenérské kariéře, zaznamenaná v kronice DHC Plzeň, totiž pochází již ze sezóny 2000/01, kdy společně s Janem Langem působil u družstva minižaček. Následně pak trénoval ve dvojici s Janem Illichem u hráček ročník 92 a 93 a poté mnoho let s Davidem Šmrhou (nejprve u ročníků 1997 a 1998 a poté 2006 a 2007). Vedle medailí z celé řady velkých turnajů včetně Házenkářského desetiboje (Mistrovství ČR mladších žaček) je potřeba zmínit především historické vítězství na největším mládežnickém turnaji na světě – Prague Handball Cupu (r. 2018).

2019 – Pavel Metlický

Pavel Metlický byl jedním ze zakladatelů klubu. Byl dlouholetým trenérem družstva žen, které pod jeho vedením postoupilo do 1. ligy žen. Po skončení trenérské kariéry u házené zůstal a působil jako předseda klubu.

2018 – Jiří Císler

Jiří Císler byl jedním ze zakládajících členů házené na plzeňském sídlišti. Významně se zasloužil o rozvoj dívčí házené. Kromě sportovních zážitků zůstávají všem jeho odchovankyním vzpomínky na zájezdy nejen do Německa, ale po celé Evropě. A také nezapomenutelné zážitky z prvomájových průvodů nebo komunistických brigád. Byl to skvělý trenér a jedna z největších osobností v dějinách klubu.

Cena předána in memoriam.

2017 – Karel Šulc

Karel Šulc byl jedním ze zakladatelů oddílu. Nezapomenutelný člověk a trenér stál u počátků klubu a byl jeho hybnou silou. Položil základy a díky jeho práci se klub rozrostl až do současné podoby jednoho z největších dívčích klubů v ČR.

Cena předána in memoriam.

Klub