Minižačky – Prague Handball Cup 14. – 16. 4. 2017


Minižačky – Prague Handball Cup 14. – 16. 4. 2017

Minižačky se o Velikonocích poprvé zúčastnily Prague Handball Cupu a je třeba říct, že víc než cokoliv jiného, to byla pro všechny především obrovská zkušenost. Možnost porovnat se s řadou zahraničních soupeřů, seznámit se s jinými herními styly a především vyrovnat se s bouřlivým prostředím velkého turnaje byla v tom ohledu skutečně k nezaplacení.

Prvním pátečním soupeřem nám bylo slovenské družstvo Duslo Šala a zpětně se bohužel ukázalo, že právě tohle byl zápas, ve kterém se rozhodovalo o postupu do další fáze. Děvčata od počátku viditelně svazovala nervozita a jen za první poločas stihla neproměnit 4 sedmimetrové hody a několik dalších náskoků z brankoviště. Ač herně soupeře převyšovala, tak kvůli mizerné koncovce zápas skončil výhrou soupeře 11:7, na čemž měla podíl i absence snížených břeven (8 branek jsme dostali nahoru, kam brankářky neměly šanci dosáhnout). Náladu jsme si pak ale spravili během sedmihodinové pauzy, kterou jsme vyplnili nejprve přesunem na vítězný zápas starší žaček a poté do turnajového centra v Galerii Harfa a především na lasergame, která všechny moc bavila (nejlepší „střelkyní" byla Eliška).

Ve druhém pátečním zápasu jsme večer narazili na Třeboň a i když herně to žádná velká sláva nebyla, tak se konečně začalo dařit střelecky a děvčata zápas dovedla do poklidného vítězství 13:4. Vzhledem k síle soupeře ale mohl být rozdíl ve skóre určitě vyšší. Domů jsme ale i tak odjížděli alespoň částečně spokojeni.

Před sobotním ranním zápasem jsme s napětím vyhlíželi maďarského soupeře Szigetszentmiklós Női Kézilabda, který v pátek oba zápasy vyhrál více než 20 brankovým rozdílem a vysokou kvalitu prokázal i proti nám. Ač může výsledkově zápas vypadat jako propadák (18:4), tak herně se jednalo určitě o vydařenější zápas, než byly ty páteční. Proti pozdějšímu finalistovi turnaje převedla děvčata velmi dobré úseky, kdy se dokázala silnému soupeři vyrovnat, a je velká škoda, že koncentraci neudržela po celý zápas. Pauzu před dalším zápasem jsme pak opět vyplnil přesunem do Galerie Harfa a pro velký úspěch si znovu zopakovali lasergame (pověst favorita opět potvrdila Eliška).

Druhý sobotní zápas proti litevskému SM Tauras - Egle přinesl opět zlepšení ve střelbě a výhru 14:9, ale i v tomto případě se jednalo o soupeře, který by si „zasloužil" o několik branek více. Ty jsme věřili, že si děvčata schovala do posledního zápasu proti Kobylisům, který měl být rozhodujícím v boji o postup. Kobylisy však v předchozím zápasu nečekaně porazili maďarský tým, a proto tak bylo už před zápasem jasné, že ani jakákoliv výhra nám k třetímu místu stačit nebude. To však děvčata před zápasem nevěděla a díky vidině možného postupu konečně předvedla výkon, za který se rozhodně nemusela stydět. Obrovská bojovnost sice nakonec k výsledkovému úspěchu nevedla a děvčata byla po zápasu zklamaná, ale herně to byl náš jednoznačně nejvydařenější zápas na turnaji.

V základní skupině jsme tak nakonec obsadili čtvrté místo, k němuž nás „odsoudila" právě porážka v prvním zápasu se Šalou, kterou jsme rozhodně měli porazit. Namísto postupu do finálové části turnaje jsme proto v neděli hráli pouze v části B. I tak byla ale děvčata odhodlána v turnaji, který se dále hrál již formou pavouka, vydržet co nejdéle. Tomu však zabránil totální kolaps hned v prvním zápasu proti Pardubicím, ve kterém se bohužel nepodařilo téměř nic. I když se jednalo o soupeře, kterého bychom měli být schopni porazit, tak při velkém množství technických chyb a opět špatném zakončení jsme po celý zápas tahali za kratší konec.

Při celkovém hodnocení turnaje je třeba vrátit se na začátek článku, protože to skutečně bylo především o sbírání zkušeností. Děvčata si v zápasech proti nejsilnějším soupeřům ověřila, že s nimi dokážou hrát vyrovnaně, což však paradoxně nedokázala zopakovat proti soupeřům slabším, kdy je zbytečně svazovala tíha odpovědnosti. Pokud dokážou udržet koncentraci po celý zápas a plnit pokyny trenérů, projeví se to v budoucnu i výsledkově. Navázat je proto třeba na to pozitivní - dobré výkony proti Maďarkám a především proti Kobylisům, celkovou atmosféru na lavičce, kdy i střídající hráčky své spoluhráčky neustále podporovaly, program mezi zápasy (lasergame, lanové centrum), který přispěl k stmelení kolektivu, jakož i na podporu fanoušků, ať již z řad rodičů nebo dalších našich družstev, které si moc vážíme. Právě rodičům patří největší poděkování nejen za neúnavné fandění, ale i za každodenní dopravu, která pro nás byla neocenitelnou pomocí.

2017-04-17 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň