Mini 6+1 sk. A – Sedmý soutěžní turnaj 9.4.2017 (DHC Plzeň)


Mini 6+1 sk. A – Sedmý soutěžní turnaj 9.4.2017 (DHC Plzeň)

Další turnaj skupiny A se uskutečnil v hale v hale 31. ZŠ a na rozdíl od minulého kola, ve kterém startovala pouze tři družstva, se jej tentokrát podařilo doplnit hned o dva hostující týmy - Háje Praha a Strakonice. I díky tomu kvalita turnaje narostla a všechna družstva mohla sehrát 4 těžká utkání.
Nás na úvod čekali kluci z Talentu a rozhodně se jednalo o jeden z lepších zápasů, který jsme s tímto soupeřem sehráli. Jak při osobní obraně, tak i v klasické hře dokázala děvčata držet krok a nebýt několika zbytečných chyb na konci obou částí, byl by vyrovnanější i výsledek. Za to výkon v druhém zápase proti Šťáhlavům už zdaleka tak dobrý nebyl, což platilo především pro obranu. Hra v útočné fázi vůbec špatná nebyla, ale bránit se nechtělo nikomu. Brankářky tak byly často ponechány napospas střelcům soupeře a nebýt jejich velmi dobrého výkonu, skončil by zápas debaklem. Třetí zápas proti Hájům byl o poznání lepší a obrana fungovala výrazně lépe. Rozhodně nejlepší výkon ale děvčata podala v posledním zápasu proti výborně hrajícím Strakonicím, které po delší době dokázala porazit při osobní obraně a při klasické hře držela krok po celý zápas.

Celkově musíme turnaj hodnotit jako povedený, a to i díky časovému prostoru, který jsme na něj měli a který umožnil, aby se zápasy hrály s nadstandardně dlouhou hrací dobou (10 osobní obrana + 20 hra). Všechna družstva tak mohla během relativně krátké doby strávit celkem 2 hodiny čistého času na hřišti. Naše výkony byly takové, na jaké jsme z poslední doby zvyklí, a je škoda, že děvčata nedokážou vždy předvést to, co umí. Pokud by se hra pokaždé alespoň blížila tomu, co předvedla proti Strakonicím, určitě by spokojenost byla větší. Věříme, že podobné výkony budou v jejich podání k vidění příští víkend o Velikonocích, kdy se poprvé zúčastníme Prague Handball Cupu.

2017-04-11 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň