Mini 6+1 sk. A - Šestý soutěžní turnaj 19.3.2017 (Šťáhlavy)


Mini 6+1 sk. A - Šestý soutěžní turnaj 19.3.2017 (Šťáhlavy)

Po minulém víkendu věnovaném miniházené se ve Šťáhlavech uskutečnil další turnaj v kategorii mini 6+1. Nejsilnější skupinu se tentokrát bohužel nepodařilo doplnit o čtvrté silné družstvo (obvykle se účastní Háje nebo Strakonice), a tak se tentokrát turnaj konal za účasti pouze tří družstev (vedle našeho družstva Talent a Šťáhlavy).
Počtu družstev byl proto uzpůsoben i hrací systém, jelikož se nehrál klasický trojzápas (osobní obrana, trháky, hra), ale jednotlivé disciplíny byly rozděleny do tří samostatných kol. Družstva se nejprve utkala systémem „každý s každým" 10 minut v osobní obraně, zakončené vždy trháky. V druhém kole následovala 10 minut hra, opět zakončená trháky, a aby toho nebylo málo, na závěr ve třetím kole čekala družstva ještě 20minutová hra. Celkově tedy každé družstvo odehrálo 80 minut a navrch si mohlo 4x vyzkoušet trháky, za což jsme byli rádi, jelikož vzhledem k počtu hráček na trénincích nám na ně moc prostoru nezbývá.

Výkony děvčat byly proměnlivé a mezi zápasy proti Talentu a Šťáhlavům byl velký rozdíl. Zatímco proti Talentu byl na děvčatech opět vidět respekt ze soupeře, tak proti Šťáhlavům byla odvaha o poznání větší. S Talentem se rozhodně více dařilo při osobní obraně, při klasické hře děvčata zbytečně ustupovala v obraně a v útoku naopak chyběla snaha vytvořit si lepší střeleckou pozici. Z nedostatečné aktivity v útoku pak pramenily i zbytečné technické chyby.

Výkon proti Šťáhlavům byl však výrazně lepší a vygradoval v posledním 20minutovém úseku, kdy se děvčata konečně přestala bát zařazovat do hry více nacvičených kombinací, díky kterým se podařilo vstřelit více branek, než v předchozích zápasech.

Celkově tedy, především pod dojmem velmi dobrého výkonu v posledním zápase, je třeba děvčata pochválit. Věříme, že podobný výkon zopakují i za týden, kdy se zúčastníme třídenního turnaje v Praze, který pořádají Háje v hale na Chodově.

2017-03-20 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň