Mini 4+1 - Šestý soutěžní turnaj 12. 3. 2017 (Cheb)


Mini 4+1 - Šestý soutěžní turnaj 12. 3. 2017 (Cheb)

Soutěž v kategorii mini 4+1 pokračovala dalším turnajem v Chebu. Drobné komplikace před odjezdem nám způsobil počet děvčat, jelikož při šesti přihlášených družstvech (4 družstva minižaček a 2 družstva přípravky) máme problémy vejít se i do největšího autobusu. Ale nakonec se děvčata vměstnala a mohli jsme vyrazit.
Při absenci družstev Tachova a Šťáhlav se tentokrát turnaje zúčastnilo 18 družstev, které byly klasicky rozděleny do 4 výkonnostních skupin. My jsme opět postavili dvě vyrovnaně složená družstva do první skupiny a po jednom družstvu do druhé a třetí.

Z družstev v první skupině se tentokrát o poznání lépe dařilo družstvu zelených, což ukázal už první vzájemný zápas proti modrým. Zelené zdobil mnohem lepší pohyb bez míče a především důraznější obrana, díky které se podařilo soupeře přehrávat. Naopak družstvo modrých se rozjíždělo pomaleji a první dva zápasy rozhodně nepatřily mezi ty nejpovedenější. Výkon ve zbývajících dvou již však byl výrazně lepší.

O něco pomaleji se rozehrávala i družstva ve druhé a třetí skupině, ale i zde šel postupně výkon děvčat nahoru. K vidění tak nakonec byla i řada velmi pěkných individuálních uvolnění a zakončení. Rezervy jsou naopak stále v orientaci na hřišti a obsazování soupeře.

Celkově byl turnaj určitě vydařený, i když celková úroveň byla oproti poslednímu turnaji v této kategorii o něco nižší (v nejsilnější skupině chyběly Šťáhlavy a zejména Strakonice). Další akce nás čeká opět za týden, kdy se ve Šťáhlavech uskuteční turnaj nejsilnější skupiny v kategorii mini 6+1.

2017-03-13 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň