Mini 4+1 - Pátý soutěžní turnaj 29. 1. 2017 (DHC Plzeň)


Mini 4+1 - Pátý soutěžní turnaj 29. 1. 2017 (DHC Plzeň)

Po turnajích v kategorii mini 6+1 začala v tomto kalendářním roce i soutěž v miniházené, a to turnajem v hale 31. ZŠ. Družstva byla rozdělena do 4 skupin, mezi kterými byla opět 4 družstva minižaček DHC. Celkem se turnaje zúčastnilo již 17 družstev (a to se ještě družstvo Chebu na poslední chvíli odhlásilo), která byla rozdělena do 4 výkonnostních skupin. My jsme 2 naše družstva nasadili do první skupiny a po jednom do druhé a do třetí (vedle nich se turnaje zúčastnili ještě 2 družstva z kategorie přípravky).

Příznivce házené může těšit nejen narůstající počet malých házenkářek a házenkářů v kraji, ale především kvalita předvedené hry. To platí obzvláště pro první skupinu, která se po delší době odehrála v asi nejsilnějším možném složení, jelikož tradiční účastníky skupiny (Talent A a Šťáhlavy) doplnilo hostující družstvo ze Strakonic.

Hodnotit jednotlivé zápasy tentokrát nemá příliš smysl hodnotit, protože všechna utkání se hrála v obrovském tempu a výkony všech družstev byly jedním slovem výborné. Mírně navrch měli sice podle očekávání kluci z Talentu (oproti minulým turnajům v téměř nejsilnější sestavě), ale to dojem z předvedené hry obou našich družstev rozhodně zkazit nemohlo. Drobné chybičky lze najít vždycky (především v obraně), i když způsobeny byly spíše vysokou kvalitou soupeřů, kdy při dodržování principů osobní obrany lze některé hráče na malém hřišti ubránit jen stěží. Tohle však platí i pro naše hráčky a výkon v útočné fázi snesl nejpřísnější měřítka. Pokud se i do budoucna podaří obsazovat turnaje v miniházené takto silnými soupeři, tak i pro nejlepší hráčky bude mít účast na těchto turnajích nadále smysl (ač při trénincích se miniházené věnujeme již jen minimálně).

Potěšily však i výkony zbývajících dvou družstev. Především družstvo v druhé skupině za zkušenějšími spoluhráčkami příliš nezaostalo. Opět se více dařilo v útočné fázi, kde byla k vidění řada pěkných uvolnění. Naopak orientace a obsazování hráčů po ztrátě míče by mohla být určitě lepší. Pěkné zápasy odehrálo i družstvo ve třetí skupině. Zde je však patrné, že hráčky ještě nemají až na výjimky tolik herních zkušeností a zlepšit bude třeba především pohyb bez míče. Výkon družstva však šel s každým zápasem nahoru.

Celkově je třeba všechny zúčastněné hráčky pochválit, protože odehrály opravdu výborný turnaj. Věříme, že forma vydrží i do příštího týdne, kdy se část družstva zúčastní silně obsazeného turnaje ve Strakonicích v kategorii mini 6+1.

2017-01-29 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň