Mini 6+1 - Páté soutěžní turnaje sk. A, C - 21. a 22. 1. 2017 (DHC Plzeň + Šťáhlavy)


Mini 6+1 - Páté soutěžní turnaje sk. A, C - 21. a 22. 1. 2017 (DHC Plzeň + Šťáhlavy)

Po turnaji skupiny B, který se konal minulý víkend, se odehrály i turnaje skupin A a C. V sobotu se nejprve uskutečnil turnaj skupiny C v hale 31. ZŠ, na který navázal nedělní turnaj skupiny A ve Šťáhlavech.

DHC Plzeň C

V promrzlé hale 31. ZŠ se děvčata postupně utkala s týmy se Slavii VŠ Plzeň, Chebem, Hájemi B a Strakonicemi. Od počátku se děvčata potýkala se špatným pohybem bez míče, což bylo patrné zejména při osobní obraně, kdy díky tomu zbytečně ztrácela míče. Rezervy byly vidět především u hráček, které již mají odehráno několik turnajů ve vyšší skupině a které by na této úrovni měly tým táhnout. S každým zápasem však šel výkon družstva nahoru a i pohyb byl ke konci turnaje již výrazně lepší.

V prvním zápase dokázala děvčata přehrát menší kluky Slavie, byť to bylo spíše dáno sílou soupeře, než naším výkonem, který příliš dobrý nebyl. V dalších zápasech se silou soupeřů rostl i náš výkon a ač již ostatní soupeři byli silnější, tak dojem ze hry byl o něco lepší. Nejlepší výkon pak děvčata paradoxně předvedla v posledním zápase proti Strakonicím, za které hrály i hráčky, které se běžně účastní turnajů skupiny A, takže síla tohoto družstva se úrovni skupiny C vymykala.

Celkově turnaj ukázal spoustu nedostatků, na jejichž odstranění bude třeba dále pracovat. Určitý pokrok lze vidět ve vnímání pravidel (po inkasovaném gólu již většina hráček neběží na útočnou polovinu) a také v shot-outech, které se až na výjimky dařilo zakončit střelou. Z brankářek je tentokrát potřeba pochválit především Aničku.

 

DHC Plzeň A

Výkony Áčka byly tak trochu jako na houpačce. V prvním zápasu proti silnému soupeři z pražských Hájů se sice pomalu rozjížděla při osobní obraně, která skončila vyrovnaným skóre, aby pak v klasické hře tohoto soupeře jasně přestřílela. Především útočná fáze fungovala na výbornou a dařilo se zakončovat jak po individuálních uvolněních, tak i po nacvičených kombinacích.

Do druhého zápasu proti Talentu však bohužel nastoupilo zcela jiné družstvo. Je jasné, že i při dobrém výkonu by nás tento soupeř díky herní i fyzické vyspělosti hráčů dokázal přehrát, ale tentokrát mu to děvčata výrazně usnadnila. Na velké množství technických chyb při osobní obraně, které znamenaly jednoduché góly v naší síti po rychlých útocích, navázal bojácný výkon v obraně při klasické hře, kdy děvčata před hráči soupeře spíše ustupovala, než aby se jim snažila střelbu z větší vzdálenosti alespoň trochu znepříjemnit. Rovněž aktivita v útoku byla výrazně nižší a pozitiva na tomto zápase lze hledat jen stěží, protože děvčatům muselo být jasné, že umí hrát o hodně lépe.

Poslední zápas proti Šťáhlavům byl opět výrazně lepší, i když to bylo zapříčiněno i tím, že soupeři chybělo několik obvyklých opor. K zápasu jsme proto přistoupili spíše s cílem vyzkoušet si nacvičené věci z tréninku, což se po část zápasu dařilo dodržovat. Postupem času se však děvčata přizpůsobila hře soupeře a navíc pochopila, že bude jednodušší prosazovat se po individuálních uvolněních, takže kombinace ze hry téměř vymizely.

Celkově, vyjma zápasu s Talentem, byl turnaj ve znamení velmi dobré hry spojek, které chyběla pouze lepší spolupráce s pivotem. O něco méně se dařilo křídlům, která se sice dostávala poměrně často do zakončení, ale produktivita střelby by měla být lepší. Při shot-outech se některým hráčkám dařilo zúročit zkušenosti z kategorie mladších žaček a v několika případech se povedlo zakončit dle pravidel pro vyšší kategorii (s maximálně jednoúderovým driblinkem), v jednom případě dokonce i za 2 body (bez driblinku). V celém turnaji velmi dobře zachytaly obě brankářky (Nela a Áďa).

Další turnaj odehrajeme hned za týden v neděli, kdy budeme opět v hale 31. ZŠ pořádat turnaj v kategorii mini 4+1.

2017-01-22 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň