Mini 6+1 sk. B - Pátý soutěžní turnaj 15.1.2017 (Tachov)


Mini 6+1 sk. B - Pátý soutěžní turnaj 15.1.2017 (Tachov)

Kalendářní rok 2017 zahájily minižačky turnajem skupiny B v kategorii mini 6+1, který se uskutečnil v Tachově. Vedle našeho družstva se jej dále zúčastnili Lázně Kynžvart, Talent B, Cheb a Tachov. Turnaj se opět hrál systémem každý s každým a jednotlivé zápasy byly tradičně složeny z osobní obrany, trháků a klasické hry.
Děvčata se rozjížděla pomalu a v prvním zápase proti Kynžvartu zejména při osobní obraně chyběl lepší pohyb bez míče. Ač nakonec soupeře dokázala zejména díky fyzické převaze přehrát, tak všem muselo být jasné, že dokážou předvést rozhodně lepší výkon. To se ukázalo hned v dalším zápase proti Talentu, kdy se sice opět nedařilo plnit pokyny trenérů při osobní obraně, ale klasická hra byla již výrazně lepší a zápas byl zcela vyrovnaný. Třetí zápas proti Chebu pak byl ve znamení přílišné obavy z urostlejších hráček soupeře, kdy zejména v obraně hráčky někdy spíše uhýbaly, než aby se je snažily aktivněji bránit. V posledním zápase proti Tachovu však již byl výkon zase o trochu lepší a dařilo se zakončovat především po dohrávce do pivota.

Celkově turnaj ukázal na jedné straně sice řadu nedostatků (především pohyb bez míče při osobní obraně), na druhou stranu výkony proti Tachovu a zejména proti Talentu byly velmi dobré a děvčata předvedla, že se dokážou prosadit i proti silnějším soupeřům. Pozitivem pak bylo i to, že si všechna děvčata (vyjma branky) vyzkoušela hru na všech postech. Velmi dobrý výkon opět předvedly všechny tři brankářky, které se rovnoměrně podělily jak o prostor v brance, tak i ve hře.

Turnaje v kategorii mini 6+1 pokračují za týden, kdy se v sobotu odehraje turnaj skupiny C (v hale 31. ZŠ), na který v neděli naváže turnaj nejsilnější skupiny A ve Šťáhlavech.

2017-01-16 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň