Mini 4+1 - Čtvrtý soutěžní turnaj 17. 12. 2016 (Rokycany)


Mini 4+1 - Čtvrtý soutěžní turnaj 17. 12. 2016 (Rokycany)

K poslednímu turnaji v tomto kalendářním roce odcestovaly minižačky do Rokycan, kde se uskutečnil turnaj v kategorii mini 4+1. Turnaje se zúčastnilo 15 družstev rozdělených do tří skupin. DHC reprezentovalo tentokrát již 6 družstev (4 družstva minižaček a 2 družstva přípravky), které byly po dvou rozděleny do jednotlivých skupin.

Nejprve se dopoledne odehrály skupiny 2 a 3, přičemž obě vyrovnaně složená družstva minižaček startovala ve druhé skupině. V této skupině se děvčata utkala s Talentem B, Tachovem a Kynžvartem a se všemi soupeři sehrála vyrovnané zápasy. Děvčata je třeba pochválit za lepší pohyb bez míče i snahu o individuální uvolnění. Problémy byly naopak při obsazování hráčů soupeře i správném obranném postavení. I tak lze ale zápasy hodnotit jako povedené a výkony děvčat jdou postupně nahoru.

Vrcholem turnaje byly ale pochopitelně zápasy první skupiny, které přišly na řadu odpoledne. V této skupině startovaly kromě našich dvou družstev ještě Talent A, Rokycany A a Šťáhlavy. Vzhledem k tomu, že se zápasy této skupiny hrály souběžně na dvou hřištích, znamenalo to, že se hrálo prakticky bez přestávky (áčko odehrálo 4 zápasy bezprostředně po sobě a béčko s jednozápasovou pauzou). Možná i to přispělo k vysokému tempu turnaje, jelikož děvčata prakticky neměla čas vychladnout. Nejprve se rozehřála vzájemným velmi pěkným zápasem, po kterém se rozběhla opravdová bitva s dalšími soupeři. Zejména zápasy proti Šťáhlavům se musely divákům líbit a co se týče nasazení se jednalo o jedny z nejlepších zápasů v této sezóně. Podíl na tom měli bezpochyby i mladí rozhodčí, kteří hru dost pustili a zápasy proto hodně bolely (nutno podotknout, že soupeře o něco více, v čemž „vynikala" zejména výborně bránící Mája). K žádným zákeřným zákrokům však nedocházelo a vše bylo sice tvrdé, ale v mezích fair-play.

Obě družstva v první skupině sehrála výborné zápasy a rozhodnutí postavit do této skupiny dvě družstva namísto jednoho, se ukázalo jako jednoznačně správné, protože při nedostatku dalších kvalitnějších soupeřů je i vzájemný zápas větším přínosem než zápas proti sice cizímu, ale slabšímu soupeři.

Poslední akcí, která nás čeká v tomto kalendářních roce, je Házenkářská akademie, která se uskuteční 22.12. v hale 31. ZŠ. Na ni srdečně zveme všechny příznivce a těm, kteří by si snad tuto jedinečnou akci nechali nepochopitelně ujít, přejeme již nyní s předstihem krásné Vánoce a do nového roku plno sportovních i mimosportovních úspěchů.

 

2016-12-19 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň