Mini 6+1 sk. C - Čtvrtý soutěžní turnaj 10.12.2016 (DHC Plzeň)


Mini 6+1 sk. C - Čtvrtý soutěžní turnaj 10.12.2016 (DHC Plzeň)

Čtvrtý turnaj skupiny C v kategorii mini 6+1 se odehrál tuto sobotu v hale 31. ZŠ (DHC Plzeň) za účasti šesti družstev - DHC Plzeň, HC Plzeň, HK Slavia VŠ Plzeň, Lázně Kynžvart, Hvězda Cheb a Háje Praha. Každé družstvo odehrálo 5 utkání (5 minut osobní obrana, trháky a 15 minut klasická hra). My jsme postavili družstvo tvořené 12 hráčkami, oproti předchozímu turnaji však v družstvu hrály i některé hráčky, které jinak patří do družstev „A" a „B", a to z toho důvodu, že se nezúčastnily turnajů, které se hrály minulý týden, a zároveň některé hráčky družstva „C" jsou dlouhodobě nemocné.

Snažili jsme se, aby si všechny hráčky zahrály na všech postech, protože zatím nechceme, aby hrály jenom na jednom postu. Oproti předchozímu turnaji zde bylo vidět určité zlepšení. Musíme však dále zlepšit pohyb na postech spojek (nabíhání, přihrávky do pohybu), uvolňování jedna na jednu. Rezervy jsou i v trhácích, zpracování míče po driblinku a přesnosti střelby. Naopak v obraně se děvčatům vedlo lépe a ve většině případů se snažila správně vysouvat proti hráči s míčem.

Pochvalu zaslouží brankářka „Malina", která odchytala dobrý turnaj nejen za naše družstvo, ale sklidila ovace publika i při pomoci družstvu HC Plzeň, které na turnaji hrálo pouze se šesti hráčkami. Ostatní dvě brankářky (Bára a Veronika) se také zlepšily od minulého turnaje a je vidět, že trénink brankářek nese své ovoce. Celkově lze ale za turnaj pochválit všechna děvčata.

Poslední turnaj v tomto kalendářním roce čeká všechny hráčky z tréninkové skupiny za týden v Rokycanech, a to v kategorii mini 4+1.

 

2016-12-12 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň