Mini 6+1 - Čtvrté soutěžní turnaje 4. 12. 2016 (Šťáhlavy + Tachov)


Mini 6+1 - Čtvrté soutěžní turnaje 4. 12. 2016 (Šťáhlavy + Tachov)

Čtvrté kolo soutěže mini 6+1 hostily Štáhlavy, kde se odehrála skupina A, a Tachov, kam zavítala družstva ze skupiny B. Skupina C odehraje svůj turnaj za týden.

DHC Plzeň A

Áčko se vedle domácího družstva utkalo s áčkem Talentu a Hájemi. Jednoznačně nejlepší výkon děvčata předvedla hned v prvním zápase proti pražskému týmu, tedy proti soupeři, který nás naposledy na Tachovském dortíku poměrně jasně porazil a celý turnaj ovládl. Tentokrát však bylo od prvních minut vše jinak a jak v osobní obraně, tak i v klasické hře děvčata jednoznačně dominovala. Dařilo se uvolnění jedna na jednu i střelba z dálky a v obraně děvčata soupeře téměř k ničemu nepustila. Po výborném prvním zápase děvčata bez přestávky ihned nastoupila proti Talentu a zejména v osobní obraně se to na jejich výkonu projevilo. Chyběl lepší pohyb bez míče, z čehož pramenily chyby v přihrávce, které soupeř nemilosrdně trestal z rychlých útoků. V klasické hře již bylo utkání vyrovnanější, ale i tak měli kluci navrch.

Po jednozápasové pauze pak děvčata nastoupila proti Šťáhlavům a ani po krátkém odpočinku již bohužel na výkon z prvního zápasu navázat nedokázala. Těžko říct, zda to bylo jen únavou, ale v zápase nás sráželo zejména velké množství technických chyb, díky kterému jsme soupeři doslova darovali několik jednoduchých branek. V osobní obraně byl zápas ještě vyrovnaný, ale v klasické hře již byl lepší soupeři. Ač se v útočné fázi celkem dařilo zakončovat, tak nedůsledná obrana a ztráty míče při přihrávce, zapříčinily naši porážku.

Celkově děvčatům patří pochvala za výborný výkon v prvním zápase, který však v dalších zápasech zopakovat nedokázala. Především zápas proti Šťáhlavům příliš povedený nebyl, protože děvčata rozhodně mají na to, aby předvedla lepší výkon.

DHC Plzeň B

 

Devět hráček z družstva „B" odehrálo turnaj v neděli v Tachově a utkalo se tradičně s týmy Talentu B, Chebu a domácího Tachova. Oproti minulému turnaji, předvedla tentokrát děvčata mnohem lepší hru. Jediná část turnaje, která nebyla úplně vydařená, byl první poločas proti Tachovu, jelikož děvčata nedokázala při osobní obraně vždy správně obsazovat hráčky soupeře a dostala díky tomu několik zbytečných branek. V dalším průběhu utkání už hráčky dokázala s nejsilnějším družstvem v soutěži držet krok. V ostatních dvou utkání předvedla děvčata zlepšení výkon jak v osobní obraně, tak i při klasické hře, dobře fungovala obrana (přistupování) a výrazně se zlepšila hra hráček 1:1.

Zvláštní pochvalu zaslouží obě brankařky (Anička Ciprová a Natálie Nyklesová), které se výrazně zlepšily od minulého turnaje a je vidět, že trénink brankářek nese své ovoce. Co se musí zlepšit do dalšího turnaje je to, že ve všech utkáních jsme měli hodně technických chyb (kroky, dvojitý driblink, atd.). Celkově zaslouží všechna děvčata pochvalu. Bojácný výkon z minulého turnaje dokázala hodit za hlavu a produktivita v útoku byla výrazně lepší. Do budoucna věříme, že výkony družstva budou stále lepší a lepší.

Čtvrté kolo uzavře za týden turnaj skupiny C v hale 31. ZŠ a za další týden nás čeká poslední turnaj v roce v kategorii mini 4+1.

2016-12-05 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň