Mini 4+1 - Třetí soutěžní turnaj 26. 11. 2016 (DHC Plzeň)


Mini 4+1 - Třetí soutěžní turnaj 26. 11. 2016 (DHC Plzeň)

Třetí turnaj kategorie mini 4+1 se se odehrál v hale 31. ZŠ a po delší době pro nás byl příležitostní zahrát si miniházenou, které se během tréninků již téměř nevěnujeme. Oproti minulému kolu se zúčastnilo méně družstev, proto se hrálo ve třech skupinách po pěti družstvech. DHC již tradičně reprezentovalo 5 družstev - 4 z tréninkové skupiny minižaček a 1 družstvo přípravky.

Do skupiny A jsme nasadili jedno družstvo, na které opět čekali soupeři pouze z řad chlapeckých týmů - Šťáhlavy, Talent, Slavie A a Rokycany. Již od prvního zápasu však bylo vidět, že chlapci nebudou těmi, kdo bude v této skupině dominovat. Děvčata si vcelku jasně poradila se Šťáhlavami a překvapivě přehrála i Talent, u kterého je však třeba přiznat, že na turnaji nebyl v nejsilnější sestavě. Ve třetím zápase proti Slavii jsme pak hráli pouze se třemi hráčkami v poli, aby byl zápas alespoň trochu vyrovnanější. Nejtěžším soupeřem se nakonec ukázaly Rokycany, praktikující zataženou obranu. Proti tomuto soupeři se nám příliš nepovedl začátek a vůbec se nedařilo střelecky. Jakmile však děvčata ztracenou mušku nalezla zpět, průběh i tohoto zápasu již byl poměrně jednoznačný.

Ve druhé skupině startovala dvě naše družstva a i ta předvedla výborné výkony. Kromě vzájemného zápasu se utkala s béčky Talentu a Slavie a Tachovem. Obě družstva dokázala své soupeře přehrát a jasně ukázala, že pro příští turnaje bude potřeba zauvažovat nad nominací dalšího družstva do nejsilnější skupiny (bude-li v ní opět 5 družstev). Nezklamalo rozhodně ani družstvo startující ve třetí skupině, v němž byly i hráčky, které začaly s házenou teprve v září. I po tak krátké době je však na některých vidět velké zlepšení a pokud na sobě budou dále pracovat, příště by mohly startovat i v silnější skupině.

Celkově zaslouží všechny zúčastněné hráčky velkou pochvalu. Ač pro nás již miniházená přestává být prioritou, tak i přesto mají turnaje v této kategorii smysl, protože na rozdíl od šestkové házené zde děvčata mají mnohem více možností zdokonalit se v uvolnění s míčem i bez míče, což se pozitivně projevuje i ve velké házené při osobní obraně.

Další turnaje nás čekají hned za týden, a to v kategorii mini 6+1. Skupina A se odehraje 4.12. ve Šťáhlavech a ve stejný den odehraje turnaj i béčko v Tachově. Turnaj skupiny C se uskuteční o týden později v hale 31. ZŠ.

2016-11-27 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň