Mini 6+1 sk. C - Třetí soutěžní turnaj 13.11.2016 (Slavie VŠ Plzeň)


Mini 6+1 sk. C - Třetí soutěžní turnaj 13.11.2016 (Slavie VŠ Plzeň)

Třetí turnaj skupiny C v kategorii mini 6+1 se odehrál týden po skupinách A a B v nafukovací hale u Poštovní školy. My jsme postavili družstvo tvořené 10 hráčkami, pro které to byl až na výjimky teprve druhý soutěžní turnaj v šestkové házené v jejich životě. Děvčata se postupně utkala s Kynžvartem, HC Plzeň, Slavií Plzeň a Hájemi.

Oproti předchozímu turnaji zde bylo vidět určité zlepšení, i když stále je patrné, že se děvčata s velkou házenou spíše seznamují a problémy jim dělá jak orientace na hřišti, tak i pravidla. To však v této skupině nevadí, protože se utkávají rovněž s vesměs začínajícími soupeři. Se všemi dokázala uhrát vyrovnané zápasy a opět se o něco více dařilo v osobní obraně a zejména trhácích, které se většině hráček podařilo zakončit. O něco méně se naopak dařilo v klasické hře, kde by byly rezervy hlavně v útočné fázi a chyběl lepší pohyb. Naopak v obraně se děvčatům vedlo lépe a ve většině případů se snažila správně vysouvat proti hráči s míčem.

Celkově musíme děvčata za turnaj pochválit, ukázal sice řadu nedostatků, na kterých bude třeba pracovat, ale na druhou stranu zlepšení oproti minulému turnaji zde viditelné bylo. Věříme, že vzestupný trend bude pokračovat i na dalších turnajích. Nejbližší nás čeká za 2 týdny v domácí hale v kategorii mini 4+1.

2016-11-14 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň