Mini 6+1 - Třetí soutěžní turnaje 5. a 6. 11. 2016 (Cheb + DHC Plzeň)


Mini 6+1 - Třetí soutěžní turnaje 5. a 6. 11. 2016 (Cheb + DHC Plzeň)

O víkendu se odehrály již třetí soutěžní turnaje v kategorii mini 6+1. Namísto haly u Bolevecké ZŠ byl turnaj skupiny B přesunut do Chebu a turnaj skupiny A se uskutečnil v hale 31. ZŠ. Skupina C odehraje svůj turnaj až za týden.

DHC Plzeň A

Áčko odehrálo turnaj v neděli v domácí hale a utkalo se tradičně s týmy Talentu A a Šťáhlav, které byly tentokrát doplněny družstvem Strakonic. Oproti minulému týdnu, kdy výkony na Tachovském dortíku nebyly zejména v útočné fázi úplně podle představ trenérů, předvedla tentokrát děvčata mnohem lepší hru. A to přesto, že nás čekali rozhodně silnější soupeři než před týdnem.

Jediná část turnaje, která nebyla úplně vydařená, byl první poločas proti Talentu, jelikož děvčata nedokázala při osobní obraně vždy správně obsazovat hráče soupeře a dostala díky tomu několik zbytečných branek. V dalším průběhu zápasu už ale dokázala s nejsilnějším družstvem v soutěži držet krok a sehrála s ním jeden z nejpovedenějších zápasů.

Nejlepší výkon předvedla děvčata v druhém zápase proti Šťáhlavům, které dokázala přehrát při osobní obraně a mírně navrch měla i při klasické hře. Po celý zápas dobře fungovala obrana a výrazně se zlepšila střelba z větší vzdálenosti.

Poslední zápas proti Strakonicím byl po dohodě trenérů prodloužen o 15min (hrálo se tedy 7,5min osobní obrana, shot-outy a klasická hra 20 + 15 min) a hlavně ke konci už byla obou družstvech patrná únava, ze které pramenily některé zbytečné technické chyby. I tak ale byla k vidění oboustranně celá řada pěkných útočných akcí a je velká škoda, že podobný výkon proti stejnému soupeři nepředvedla děvčata před týdnem, protože pak by byl celkový výsledek turnaje rozhodně lepší.

Celkově zaslouží všechna děvčata pochvalu. Bojácný výkon z minulého týdne dokázala hodit za hlavu a produktivita v útoku byla výrazně lepší. Proč však dokážou zahrát lepší zápasy proti nepoměrně silnějším chlapeckým družstvům a stejný výkon pak nedokážou zopakovat proti dívčím družstvům, je zatím záhadou. Do budoucna věříme, že výkony budou vyrovnanější, protože potenciál tohoto družstva (pokud zahraje to, co umí), je opravdu velký. 

DHC Plzeň B

Béčko odehrálo turnaj v sobotu v Chebu a postupně poměřilo síly s družstvem Tachova, Lázní Kynžvart a Chebu. V prvním zápase proti nejsilnějšímu soupeři se děvčata rozkoukávala, vázla komunikace, přihrávky, souhra, náběhy, v obraně přistupování a někdy to vypadalo jako by hráčky byly poprvé na velkém hřišti. Tachov hrál nejen první, ale i druhou část utkání osobní obranu, což dělalo naším hráčkám velký problém. Druhé utkání hrála děvčata proti nejmladším hráčkám na turnaji z Kynžvartu a bylo to vidět. Hráčky si více dovolovaly, ale stále to nebylo úplně ono (rezervy byly jak v přistupování v obraně, tak i střelbě). Nejlepší zápas děvčata odehrála na závěr s družstvem Chebu, kdy se oproti předchozím zápasům hra zlepšila ve všech směrech.

Celkově turnaj ukázal řadu nedostatků a hráčky na hřišti stále nedokážou předvést to, co se naučily na tréninku. Chybělo zejména uvolnění 1 na 1 (kromě Terky Vaicové a Viky Bezdičkové) a družstvo často srážela nepřipravená střelba a zbytečné ztráty míče. Na celém turnaji byl problém s pohybem jednotlivých hráček ve správných prostorech a uvolněním bez míče. Na tom všem bude potřeba zapracovat, aby výkony na dalších turnajích byly lepší.

Nejblíže nás čeká za týden turnaj skupiny C v kategorii mini 6+1 a za další dva týdny pak turnaj v kategorii mini 4+1.

2016-11-07 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň