Mini 6+1 - Druhé soutěžní turnaje 8. a 9. 10. 2016 (Tachov + DHC Plzeň + HC Plzeň)


Mini 6+1 - Druhé soutěžní turnaje 8. a 9. 10. 2016 (Tachov + DHC Plzeň + HC Plzeň)

Od druhého soutěžního kola jsme se s ohledem na počet hráček v tréninkové skupině rozhodli přihlásit do soutěže mini 6+1 i třetí družstvo, a to do skupiny C. Během víkendu jsme se tedy zúčastnili turnajů všech tří skupin, na které se musely rozdělit nejen hráčky, ale i trenéři.

DHC Plzeň A


Áčko odehrálo turnaj v neděli v Tachově za účasti Talentu A, Štáhlav a Tachova. Po prvním soutěžním turnaji v této kategorii se na děvčata snesla oprávněná kritika a bylo otázkou, jak moc si ji vezmou k srdci. Přístup k zápasům byl tentokrát výrazně lepší, což se odrazilo i na výsledcích. Proti Talentu sehrála děvčata zatím asi vůbec nejlepší zápas v šestkové házené a zejména při osobní obraně a trhácích dokázala být více než vyrovnaným soupeřem. O ještě lepší výsledek ve hře je připravilo pouze několik zbytečných chyb při přihrávkách, které soupeř trestal góly z rychlých útoků. Při hře proti postavené obraně však za soupeřem, který obvykle zbývající týmy ve skupině výrazně převyšuje, v ničem nezaostávala.

Jedinou trochu slabší chvilku si družstvo vybralo v druhém zápase proti Šťáhlavům, v němž výkon proti Talentu zopakovalo jen zčásti a hlavně v obraně byl někdy vidět příliš velký respekt před urostlejšími hráči soupeře. Poslední zápas proti Tachovu byl po dohodě trenérů prodloužen a po osobní obraně a trhácích se hra hrála na 2x20min (standardně se hrálo 7,5min osobní obrana + 20min hra). Ač zápasy s tímto soupeřem bývají obvykle vyrovnané, tak tentokrát byla děvčata výrazně lepší a po velmi dobrém výkonu soupeře jasně přehrála.

Celkově děvčata sehrála výborný turnaj a zejména v zápasech proti Talentu a Tachovu ukázala, že s nasazením a správným přístupem se i mezi nejsilnějšími soupeři mohou měřit s každým. Po celý turnaj dobře fungovala zónová obrana, která je pro děvčata nová a jejímuž nácviku jsme v poslední době věnovali hodně času. Je jasné, že k dokonalému zvládnutí povede ještě dlouhá cesta, ale pozitivem je, že děvčata již po poměrně krátké době začínají chápat její principy a nebojí se spolu komunikovat. Za dobrou obranou je pak potřeba opět vyzdvihnout výkon všech tří brankářek. Nejen jim, ale všem zúčastněným patří tentokrát velká pochvala.

DHC Plzeň B


Béčko odehrálo zápasy v neděli v domácí hale a postupně se utkalo s chlapci Talentu „B", s děvčaty Chebu a na závěr s chlapci z VŠ Plzeň. Pro děvčata se jednalo o druhý turnaj v šestkové házené, takže cílem bylo spíše osvěžit si rozdíly oproti miniházené a nabrat další zkušenosti v zápasech proti silným soupeřům. Ve všech zápasech s osobní obranou děvčata plnila úkoly, které jsme si řekli před prvním utkáním. V trhácích hráčky také splnily zadané úkoly. Všechny hráčky si vyzkoušely i nahrávku na trhák. Největší problém dělala hráčkám střelba po zpracování míče, chtěli jsme střelbu do rohů branky, ale některé hráčky střílely doprostřed branky.

Ve „hře" v prvním a druhém zápase se hráčkám nedařilo téměř nic (náběhy, střelba, uvolňování hráčky 1 na 1, přihrávky, obrana s přistupováním, mluvení v obraně, pomalý přechod do útoku a velký počet technických chyb). I tak se našly některé hráčky, které se dokázaly několikrát střelecky prosadit, uvolnit se 1 na 1. V posledním utkání hráčky předvedly výkon, za který se už nemusely stydět, předvedly, že házenou umějí hrát, zlepšená obrana, každá se pokoušela uvolnit 1 na 1. Prostor pro zlepšení je tak pro další turnaje velký a děvčata si musí uvědomit, že pokud chtějí hrát proti silnějším soupeřům, tak budou muset i na trénincích přidat. Měřítkem by pro ně neměly být výkony dalších spoluhráček z tréninkové skupiny, ale právě výkony silnějších soupeřů. Velkou pochvalu tak tentokrát za turnaj zaslouží pouze všechny čtyři brankářky, které ač mají zatím minimum brankářských zkušeností, tak družstvo několikrát podržely.

DHC Plzeň C


Céčko sehrálo zápasy v sobotu nakonec v nafukovací hale Poštovní školy, kam byl turnaj z důvodu nepříznivého počasí přesunut. Ač se pro téměř všechny zúčastněné hráčky jednalo o úplně první turnaj v šestkové házené a hrály proti soupeřům, kteří již mají pár zápasů za sebou, tak se s tím děvčata vypořádala se ctí. Výkon družstva rostl zápas od zápasu a snad vyjma prvního zápasu proti Hájům dokázala proti všem zbývajícím soupeřům odehrát zcela vyrovnaná utkání. Kromě pražského týmu se postupně utkala s Kynžvartem, Slávií VŠ B a HC Plzeň.

Ve všech zápasech se děvčata o něco lépe vypořádala s osobní obranou, kterou dobře znají z miniházené, a dařilo se jim i při trhácích, které se ve většině případů podařilo zakončit v souladu s pravidly. Při klasické hře byla vidět nezkušenost a chyběl o trochu lepší pohyb bez míče, ale i to se postupem času zlepšovalo. Celkově turnaj ukázal, že přihlásit třetí družstvo do soutěže bylo správným krokem, jelikož tak umožníme i méně zkušeným hráčkám vyzkoušet si vedle miniházené i šestkovou házenou, a to navíc proti soupeřům, kteří jsou na jejich úrovni a se kterými mohou sehrát vyrovnaná utkání. Děvčata je potřeba pochválit a věříme, že nově nabyté zkušenosti zúročí na dalších turnajích a že jejich výkon půjde dále nahoru.

2016-10-10 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň