Mini 4+1 - Druhý soutěžní turnaj 1. 10. 2016 (Talent Plzeň)


Mini 4+1 - Druhý soutěžní turnaj 1. 10. 2016 (Talent Plzeň)

Druhý turnaj kategorie mini 4+1 se uskutečnil na Talentu. Vzhledem ke stále narůstajícímu počtu družstev (celkem 21) se hrálo ve 4 skupinách, z nichž první dvě hrály zápasy v hale a druhé dvě venku. DHC na turnaji reprezentovalo 5 družstev - 4 z tréninkové skupiny minižaček a 1 družstvo přípravky.

Oproti turnaji v šestkové házené minulý víkend, kdy zejména přístup děvčat v nejsilnější skupině nebyl úplně ideální, tentokrát nastoupilo v první skupině zcela jiné družstvo. Děvčata se postupně utkala s áčkem Talentu, Šťáhlavami, Rokycanami a Tachovem a výkon ve všech zápasech byl výborný. Dokonce i průběh zápasu s Talentem byl vyrovnanější než obvykle a nebýt několika zbytečných branek při návratu do obrany, mohlo to být ještě lepší. Vyzvednout lze způsob, jakým si děvčata poradila s převážně zasunutou obranou soupeřů, kterou dokázala překonávat jak individuálními uvolněními, tak i dobrou střelbou z dálky. Nezbývá než věřit, že to dokážou přenést i do šestkové házené.

Velkou pochvalu zaslouží hráčky hrající ve druhé skupině, které sehrály výborná utkání hlavně s družstvem Chebu a Talentu B. Další dvě utkání hráčky dohrávaly ve třech z toho důvodu, aby si o něco slabší soupeři také zahráli. Všechny hráčky podaly velmi dobré výkony, snažily se přesvědčit trenéra, že příště by si mohly vysloužit nominaci do silnější skupiny. U hráček byla vidět velká snaha nabíhat si do volného prostoru a bránit hráčky blíže k vlastnímu brankovišti, obzvláště při hře ve třech hráčkách.

Pozadu rozhodně nezůstala ani dvě družstva startující ve třetí skupině. Ač byla tvořena převážně hráčkami, které zatím nemají tak velké herní zkušenosti, tak výkon byl velmi dobrý. Velkým příslibem je zejména výkon nováčků, kteří se zlepšují zápas od zápasu.

Příležitost ukázat zlepšení budou mít děvčata hned příští víkend, kdy pokračují turnaje v kategorii mini 6+1. Na sobotní turnaj skupiny C v Božkově naváží nedělní turnaje skupiny A v Tachově a skupiny B v domácí hale.

2016-10-02 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň