Mini 6+1 - První soutěžní turnaje 24. a 25. 9. 2016 (DHC Plzeň + Talent)


Mini 6+1 - První soutěžní turnaje 24. a 25. 9. 2016 (DHC Plzeň + Talent)

Pro první kolo soutěže v šestkové házené jsme postavili dvě družstva - jedno do skupiny A, která odehrála turnaj v sobotu v hale 31. ZŠ, a jedno do skupiny B, která hrála v neděli na Talentu.

Oproti minulému ročníku prochází i soutěž v 6+1 zásadní změnou, jelikož se od letoška i zápasy ve velké házené hrají bez počítání skóre. Osvědčený model z miniházené byl tedy aplikován v kategorii minižactva i ve velké házené, což lze jednoznačně považovat za krok správným směrem. Změnil se i systém soutěže, kdy nově jsou vytvořeny 3 výkonnostní skupiny, aby odpadly vzájemné zápasy družstev rozdílné úrovně. Co se naopak nezměnilo, je struktura jednotlivých zápasů, kdy se opět hraje nejprve zápas s nařízenou osobní obranou, poté přijdou na řadu shot-outy a nakonec se hraje klasický zápas v házené.

DHC Plzeň A

Áčko odehrálo zápasy v domácí hale a postupně se utkalo s chlapci Talentu a Štáhlav a na závěr s děvčaty Strakonic. Pro děvčata se jednalo o první turnaj v šestkové házené po delší době, takže cílem bylo spíše osvěžit si rozdíly oproti miniházené a nabrat další zkušenosti v zápasech proti silným soupeřům. V prvním zápase proti klukům z Talentu bylo patrné, že fyzická převaha i herní vyspělost soupeře je příliš vysoká a průběh zápasu tomu logicky odpovídal. I tak se děvčata dokázala několikrát střelecky prosadit při osobce i ve hře a v trhácích byla vyrovnaným soupeřem. Druhý zápas proti Štáhlavům již byl o trochu lepší (zejména při osobní obraně), ale i tak je potřeba přiznat, že tento soupeř byl tentokrát nad naše síly.

Vzrůstající výkon bohužel děvčata nepotvrdila v posledním zápase proti Strakonicím. V tomto zápase se nedařilo téměř nic a rozhodl zejména velký počet technických chyb na naší straně. Tak jako se v prvních dvou zápasech dalo říci, že vyhrál lepší tým, tak v posledním zápase prohrál jednoznačně horší tým. Zda byl špatný výkon zapříčiněn únavou nebo tím, že po delší době hrála děvčata proti jinému dívčímu oddílu (obvykle hrají až na výjimky v jinak chlapeckých skupinách) a došlo k určitému podcenění soupeře, je otázkou. Výkon v tomto zápase však dobrý nebyl a děvčata rozhodně mají na to, aby předvedla více. Prostor pro zlepšení je tak pro další turnaje velký a děvčata si musí uvědomit, že pokud chtějí hrát proti nejsilnějším soupeřům, tak budou muset i na trénincích přidat. Měřítkem by pro ně neměly být výkony dalších spoluhráček z tréninkové skupiny, ale právě výkony nejsilnějších soupeřů. Velkou pochvalu tak tentokrát za turnaj zaslouží pouze všechny tři brankářky, které odchytaly rovnoměrnou porci minut a ač mají zatím minimum brankářských zkušeností, tak družstvo několikrát podržely.

DHC Plzeň B

Béčko odehrálo turnaj v neděli na Talentu a postupně poměřilo síly s domácím áčkem (které nahradilo Cheb), Tachovem a béčkem Talentu. V prvním zápase proti nejsilnějšímu soupeři se děvčata spíše rozkoukávala a trochu bojovala s házenou na velkém hřišti. Výkon však šel postupem času nahoru a zápas proti Tachovu již byl zcela vyrovnaný. Nejlepší výkon pak předvedla v posledním zápase proti béčku Talentu, které dokázala poměrně jasně přehrát.

Ač bylo družstvo z větší části složeno z hráček, které mají z minulé sezony s velkou házenou buď žádné nebo jen velmi malé zkušenosti, tak se s turnajem vypořádaly se ctí. Zpočátku byl sice trochu problém s pohybem jednotlivých hráček ve správných prostorech a uvolněním bez míče, ale vše se postupně zlepšovalo a výkon je jednoznačně příslibem do dalších turnajů. Pochvalu zaslouží všechny zúčastněné hráčky, i když stejně jako u áčka je potřeba vyzdvihnout zejména velmi dobrý výkon všech brankářek, pro které to byly první zápasy v nové roli.

Další turnaj, tentokrát v miniházené, nás čeká za týden v sobotu 1.10. opět na Talentu.

2016-09-25 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň