Mini 4+1 - První soutěžní turnaj 11. 9. 2016 (Lázně Kynžvart)


Mini 4+1 - První soutěžní turnaj 11. 9. 2016 (Lázně Kynžvart)

Pro tréninkovou skupinu hráček ročníků 2006 - 2007 začala nová sezóna turnajem ve čtyřkové házené v Kynžvartu.
Oproti minulé sezóně, kdy většina hráček (ročník 2007) spadala ještě do kategorie přípravky, tak v začínající sezóně přechází celá skupina věkově již do kategorie žactva. V kategorii mini 4+1 však všechna děvčata startovala již v minulé sezóně, takže hlavní změna pro ně bude ta, že tentokrát budou již všechny hráčky hrát i v soutěži mini 6+1, kterou doposud hrály pouze ty herně zkušenější. A protože nemáme malé cíle, část děvčat si opět vyzkouší i soutěž o kategorii výše a bude doplňovat béčko mladších žaček. Model soutěže zůstává stejný jako v minulých letech, tj. zápasy se opět hrají bez počítání skóre.

Na první turnaj v sezóně jsme do Kynžvartu přes několik omluvenek přivezli 29 hráček, včetně 3 úplných nováčků, kteří začali s házenou až v tomto týdnu. Turnaje se zúčastnilo celkem 14 družstev, včetně 4 našich, z nichž po jednom družstvu startovalo v první a třetí skupině a dvě družstva ve skupině druhé. Od prvních minut bylo vidět, že všechna družstva jsou oproti minulé sezóně výrazně zkušenější a kvalita zápasů zejména v první skupině úroveň čtyřkové házené převyšovala, jelikož hřiště začíná být pro takto vyspělé hráče již poměrně malé. V ryze jinak chlapecké skupině (dvě družstva Talentu a Šťáhlavy) se naše děvčata rozhodně neztratila a vyjma zápasu s áčkem Talentu byly zbývající dva zápasy zcela vyrovnané. Vytknout lze pouze občasnou nedůslednost při vracení se do obrany po ztrátě míče a obsazování hráčů, což na této úrovni již soupeři dokážou bez milosti trestat. To však lze přičíst tomu, že se jednalo o první turnaj po delší době, navíc po spíše kondičně zaměřeném soustředění, a také velmi horkému počasí, které v Kynžvartu panovalo. Věříme, že po důrazném vysvětlení trenérů již budou děvčata na dalších turnajích tyto herní situace řešit lépe.

V druhé skupině jsme měli dvě vyrovnaně složená družstva a jejich výkony lze hodnotit jako velmi dobré, jelikož většinu soupeřů dokázala děvčata přehrát. Největším překvapením však byl výkon družstva ve třetí skupině, ve kterém startovaly nové hráčky, a ač se jednalo vůbec o první zápasy v jejich životě a prakticky bez jakéhokoliv tréninku a znalosti pravidel, tak se všichni nováčci dokázali střelecky prosadit, což pro ně jistě bude motivací do dalších tréninků i turnajů.

Celkově se turnaj vydařil a určité nedostatky, které nám ukázal zejména proti silnějším soupeřům, se do dalších turnajů pokusíme odstranit. Další turnaje nás čekají v kategorii mini 6+1, která se hraje v několika výkonnostních skupinách. Na první turnaj skupiny A, který pořádáme v domácí prostředí v sobotu 24.9., naváže o den později turnaj skupiny B na Talentu.

2016-09-12 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň