Hodnocení sezóny (hráčky ročník 2001 až 2003)


Hodnocení sezóny (hráčky ročník 2001 až 2003)

Družstvo tréninkové skupiny Jarky Šmrhové a Věry Jordanovové tvořené hráčkami ročník 2001 až 2003 se v průběhu sezóny rozrostlo z počtu 29 hráček až na 37 hráček. Tréninky v tomto počtu byly náročné nejen pro hráčky, ale i pro trenérky, kterým naštěstí pokaždé pomáhalo několik asistentů - moc jim děkujeme a doufáme, že budeme spolupracovat i nadále.

Vzhledem k různorodému věkovému složení byly hráčky přihlášeny jako dvě družstva do soutěže mladších žaček, dále jako jedno družstvo do soutěže mini 4+1. Kromě toho všechny hráčky absolvovaly ještě mnoho nesoutěžních turnajů.

Mladší žačky (2001 a 2002)

Mladší žačky absolvovaly celkem 5 soutěžních turnajů a 13 nesoutěžních turnajů. V Plzeňské lize se mladším žačkám nad očekávání dařilo - po počátečním zaváhání na prvním turnaji s Tachovem, ho naše děvčata dokázala přetlačit i na turnaji druhém a s přehledem ho dokázala porazit i v dalších třech. S ostatními soupeřkami si naše hráčky také poradily. Zároveň si na základě výsledků podzimní zajistily účast v regionální kvalifikaci Házenkářského desetiboje. V Bělé pod Bezdězem se utkaly s domácími hráčkami a hráčkami z Jindřichova Hradce. Nelehký turnaj zvládla naše děvčata na výbornou, když zaváhala pouze v shot-outech, v ostatních disciplínách s přehledem zvítězila. Tím si zajistila účast na republikovém finále ve Zlíně.

Teď si na chvilku odskočíme k nesoutěžním turnajům. Družstvo se zúčastnilo několika vícedenních turnajů, ze kterých se v těžké konkurenci nejlepších českých družstev nepodařilo ani jedenkrát přivézt medailové umístění - přestože od prvního zářijového turnaje v Ivančicích (7. místo) až po květnový Memoriál Karla Šulce (4. místo) měl výkon holek vzrůstající tendenci, na nejlepší to nestačilo. Chyběla větší vyrovnanost výkonů - každého jsme dokázaly trápit, ale mnohdy jsme dokázaly prohrát i se soupeřem, který byl rozhodně v našich silách. Více se nám dařilo na jednodenních turnajích - nejprve jsme přivezly zlato z prosincových Kobylis, v lednu jsme dokázaly vybojovat zlato a bronz na domácím turnaji a v únoru jsme po remízovém finále skončily na prvním a druhém místě na turnaji v Mělníce.

Vrchol sezóny představovala pro všechny účast na Mistrovství republiky ve Zlíně. Naše hráčky již od ledna pilně trénovaly atletické i házenkářské disciplíny. Když se k tomu přidala ještě ohromná chuť a nezměrná touha po medaili, bylo na cenný kov zaděláno. To, že budeme ještě výsledkově ohrožovat i domácí Zlín, jsme si nemysleli ani v nejoptimističtějších představách. Nakonec z toho byla úžasná stříbrná odměna pro všechny za jejich snahu, bojovnost, nasazení a týmového ducha.

Všech soutěžních a všech jednodenních turnajů se zúčastnily i hráčky, které se do sestavy Áčka nevešly. I u nich je na konci sezóny jasně viditelný pokrok. Ještě je stále na čem pracovat - zejména na obraně a větší odvaze střelecky ohrožovat branku soupeřek. Doufáme, že v příští sezóně se budou více střelecky prosazovat.

Minižačky (2003) 

Osm statečných - tak by se dala nazvat skupinka hráček ročník 2003. Ty to mají v družstvu nejtěžší - jsou nejmladší, většinou i nejmenší a musí se opravdu hodně snažit, aby stačily těm starším.

Vzhledem k tomu, že čtyři hráčky (Egertová, Hartmanová, Okalová, Raunerová) začaly s házenou až v průběhu této sezóny, bylo jasné, že o výsledcích nemůže být v této sezóně vůbec řeč. Důležité je, že se dokážou rychle učit a mílovými kroky dohání ostatní.

Ze čtveřice zkušených hráček toho odehrála nejméně Malina (nemoci, lyže a rohlíky) zapříčinily velkou absenci v turnajích a družstvo se tak opakovaně přesvědčovalo, že bez brankářky se to opravdu hrát nedá, přestože všechny statečné, které si tam místo ní na chvíli stouply, vyvíjely maximální snahu.

Nerozlučná dvojka PITOMY a Rittiška měly pak za úkol vzít na sebe herní a střeleckou aktivitu. O to se většinou statečně snažily, přestože výsledky nebyly vždycky dobré.

Ve čtyřkové házené startovaly holky vždy v nejstarší skupině a málokdy se dokázaly odlepit ze čtvrtého místa.

V šestkové házené se jim dařilo nejvíce na turnaji ve Vršovicích, kde k obrovskému překvapení nás všech  vybojovaly holky stříbro. 

Družstvo absolvovalo celkem 9 turnajů v miniházené 4+1 a 3 turnaje v šestkové házené.

Náročná sezóna je za námi a další ještě náročnější před námi. Na závěr bych chtěla poděkovat všem rodičům, kteří holky v jejich snažení podporovaly, maminkám a tatínkům, kteří pomáhaly s organizací turnajů a těm několika statečným chlapům, kteří s námi jezdili autem na turnaje :-)

2014-06-27 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň