Memoriál Karla Šulce (8. - 10. 5. 2014)


Memoriál Karla Šulce (8. - 10. 5. 2014)

Hodnocení vystoupení mladších žaček a minižaček 6+1

DHC Plzeň A

Mladší žačky nastupovaly do turnaje s jasným cílem postoupit mezi nejlepších šest (což se podařilo) a tajně doufaly i v medaili (což se nepodařilo).

První turnajový den si naše hráčky jasně poradily s VŠ Plzeň, Kobylisami A i Velkým Meziříčím.

Druhý den byl ve znamení naprosto nevyrovnaných výkonů - nejprve ztráta bodu s Vršovicemi, potom utrápená výhra nad Veselím nad Moravou a do třetice prohra s DHC Slavia Praha, kdy naše hra působila ustrašeně a bezradně. V brance se vůbec nedařilo Netrvalové. Čtvrté utkání (a první nadstavbové) bylo ovšem úplně z jiného světa. Naše hráčky nastoupily proti pozdějšímu vítězi turnaje. V možná nejhezčím zápase dokázaly favorita nejen potrápit, ale i přehrát a celozápasové vedení se podařilo udržet až do konce. V brance zářila famózní Netrvalová, která přiváděla hráčky soupeře až k zoufalství - chytla téměř všechno - ze všech vzdáleností i pozic. Po výborném utkání přišel zákonitě útlum v zápase s Tachovem. Utkáním s tradičními soupeřkami, kterým jsme v poslední době nadělovaly příděly, jsme se protrápily až do konce. Naštěstí jsme utkání dotáhly do vítězného konce a uchovaly si tak šanci na medaili.

Třetí turnajový den nás čekal pouze jeden zápas - proti Hájům. Zápas se nám nevydařil, a přestože holky bojovaly, v útoku se nedařilo a kupily jsme chybu za chybou. Háje vyhrály zaslouženě 14 : 7.

Nejlepší hráčkou družstva byla Pája Kepková. 

Branky:

Drozdová 12, Jurčová 2, Kajerová 1, Kantneorvé 15, Kepková 40, Klementová 4, Kliková 4, Kotlanová 5, kutáková 28, Lásková 15, Netrvalová, Vaňková 8, Walterová 13

DHC Plzeň B

Družstvo předvádělo nepřesvědčivé výkony od začátku až do konce. V útoku pomalé a s nedůraznou střelbou, v obraně pasivní a mnohdy jen sledující útočné snažení soupeřek. Vynikaly pouze Svobodová, Turková, Haluzincová a Nosková. Chvílemi se dařilo Oxové a Kabáníkové. Poměrně dobře chytaly obě brankářky Raslová i Kučerová.

Družstvo dokázalo v základní skupině zvítězit pouze jednou s Mostem, v nadstavbě už se jim dařilo lépe - nejprve porazily Velké Meziříčí a v nádherném posledním zápase i Sokol Kobylisy A. 

Nejlepší hráčkou družstva byla Míša Svobodová. 

Branky:

Černěhová, Haluzincová 12, Hornsteinerová 1, Kabátníková 3, Kučerová, Nosková 15, Oxová 1, Raslová 3, Salzmanová, Svobodová 9, Šauerová 1, Šimáňová

DHC Plzeň (mini 6+1)

Osm statečných - tak by se dalo nazvat vystoupení mini 6+1 na domácím turnaji. Družstvo složené ze tří velmi zkušených hráček - Pitulové, Tomanová a Rittichové - a doplněné začínajícími hráčkami - Raunerovou, Egertovou, Hartmanovou, Okalovou a Říhánkovou, nemělo v nabité konkurenci šanci na větší úspěch. Obzvlášť ještě když chyběla v brance Míša Malá. Holky bojovaly statečně a moc se snažily. Přesto z toho bylo "jen" deváté místo, s bilancí tří výher a devíti porážek. I tak ale hráčky získaly cenné zkušenosti, které určitě zúročí a promění v medailový úspěch na některém z dalších turnajů.

Nejlepší hráčkou družstva byla Natálka Rittichová. 

Branky:

Egertová, Hartmanová, Okalová 4, Pitulová 13, Raunerová 8, Rittichová 31, Říhánková, Tomanová 16  

2014-05-12 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň