Mladší žačky zvítězily v Plzeňské lize (26. 4. 2014)


Mladší žačky zvítězily v Plzeňské lize (26. 4. 2014)

V sobotu 26. 4. 2014 se konal na božkovském ostrově pátý a závěrečný turnaj Plzeňské ligy, tentokrát pořádalo HC Plzeň.

DHC Plzeň A

Hráčky DHC Plzeň A v celé soutěži prohrály pouze na prvním turnaji s družstvem Slavoje Tachov o jediný gól 11 : 10, pak už kráčely soutěží suverénně. Ani na posledním turnaji nenechaly nikoho na pochybách, kdo že v soutěži vládne. Nejprve zvítězily v derby 17 : 5, potom se trochu výsledkově natrápily s HC Plzeň (trápení bylo zapřičiněno zejména zkoušením nových obranných systémů), přesto zvítězily 12 : 9. Zápas se Slávií VŠ byl jednoznačný od začátku až do konce (20 : 3) a i zápas s Tachovem byl ve znamení naší převahy, když soupeř hrál pasivně od začátku a ž do konce (19 : 10). Vítězství byla jako vždy především výsledkem kolektivního výkonu a pochválit je třeba všechny, přestože chyby tam byly a je stále na čem pracovat.

Branky:

Drozdová 11, Kajerová 1, Kantnerová 9, Kliková 10, Kotlanová 2, Kutáková 14, Kučerová, Lásková 3, Netrvalová, Svobodová 2, Turková, Vaňková 3.  

DHC Plzeň B

Hráčky z Béčka potěšily výsledkem, dobrou obranou a chvilkovými záblesky v útoku. V poli vynikala Haluzincová, v brance zářila Malá, která byla schopná chytit trhák a ještě dvě dorážky, a to i několikrát za sebou. Pochválit za enormní snahu a zlepšení je třeba i Báru Noskovou. Zlepšení ve hře se projevilo i na výsledcích. Béčko porazilo plzeňskou Slávii v přímém souboji o poslední místo. Obě družstva tak měla stejně bodů. Béčko však nad očekávání dobře zahrálo v závěrečném zápase s HC Plzeň, kde jsme sice celý zápas vedly, na konci však ztratily a byla z toho jen remíza. I ta ale stačila na to, abychom odskočily z nepopulární poslední příčky.

Branky:

Černěhová, Haluzincová 10, Hornsteinerová 4, Kabátníková 2, Klementová 1, Malá, Nosková, Pitulová, Raslová, Rittichová, Říhánková, Salzmanová, Šauerová 1, Tomanová, Vojtěchová

Konečné pořadí Plzeňské ligy mladších žaček 2013/2014

 

  1. DHC Plzeň A
  2. Slavoj Tachov
  3. HC Plzeň
  4. DHC Plzeň B
  5. HK Slavia VŠ Plzeň

 

2014-04-27 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň