Mladší žačky na Prague Handball Cupu (18. - 20. 4. 2014)


Mladší žačky na Prague Handball Cupu (18. - 20. 4. 2014)

Velikonoční prodloužený víkend strávily mladší žačky poprvé na mezinárodním turnaji Prague Handball Cup. Hráčky byly rozděleny do dvou družstev.

DHC Plzeň A

Nejprve si naše hráčky v základní skupině poradily s Maďarkami z Vecsés (21 : 8). Pohodovou a kolektivní hrou je jasně přehrávaly v útoku a dobře pracovala i obrana, kde jsme si vyzkoušely několik obranných systémů.

Obdobně tomu bylo i ve druhém zápase s DHCSlavia Praha B - jasná výhra 27 : 3.

Třetí utkání proti dánskému týmu Tik Tastrup nám vůbec nevyšlo. Nefugovala žádná varianta obrany, hrály jsme bojácně a nový míč Molten, kterým jsme museli hrát, nám neustále klouzal z ruky. Neproměnily jsme mimo jiné tři sedmimetrové hody a jeden trhák. Prohrály jsme zaslouženě, bohužel se soupeřkami, které nebyly výrazně lepší.

V sobotu ráno jsme nejprve v pohodovém tempu zvlády utkání proti slovinskému týmu Braník (výhra 19 : 1).

Potom jsme nastoupily proti dosud neporaženému celku skupiny Bánovce (Slovensko). Tady nám fungovala výborně obrana a v útoku byla k nezastavení Pája Kepková (8 gólů). Vyhrály jsme zaslouženě 17 : 11. Tím jsme dokázaly zamotat naši skupinu a nakonec jsme díky minitabulce postupovaly ze druhého místa ve skupině.

V neděli nás čekala nejprve DHC Slavia Praha. V zápase, ve kterém jsme ani jendou neprohrávaly jsme bohužel vlastními chybami ztratily vedení v posledních vteřinách a byla z toho jen remiza 6 : 6. Ta se nám bohužel stala osudnou.

Znamenalo to v dalším utkání proti druhému dánskému týmu z Tik Tastrup uhrát co nejlepší výsledek - a to výsledek lepší než Slavia, která dokázala vyhrát o 19. Zápas jsme bohužel nezvládly ani v obranné fázi (dostaly jsme 6 branek) ani v útoku - ze 42 střel (většinou z jasných příležitostí)  jsme proměnily pouze 22. Konečný výsledek 22 : 6 nám tedy nestačil k postupu.

Turnaj jsme ukončily tedy v horní polovině tabulky, ale bohužel bez lepšího výsledkového umístění.

Nejlepší hráčkou našeho družstva byla Pája Kepková (37 branek).

Branky:

Drozdová 15, Kantnerová 11, Kepková 37, Klementová 2, Kliková 11, Kotlanová 3, Kutáková 25, Lásková 3, Oxová 2, Svobodová 1, Vaňková 7. Se střídavými úspěchy branku hájila Verča Netrvalová.

DHC Plzeň B

Naše hráčky nejprve nastoupily proti dánskému Tik Tastrup II. Díky výborné obraně a občasným střeleckým zásahům se dařilo držet vyrovaný krok až do posledních minut. V závěru jsme však utkání ztratily a prohrály 6 : 9.

Také druhé utkání proti Kobylisům bylo zpočátku vyrovnané, pak nás ale soupeřky uběhaly a podlehly jsme 4 : 14.

Třetí utkání proti pozdějšímu finalistovi Duslu Šala bylo ve znamení jednoznačné převahy našich soupeřek, které zvítězily jednoznačně 3 : 27. 

V sobotu ráno proti Pardubicíím jsme především nepřesně střílely. Přestože v brance se poměrně dařilo Malině, v útoku nás stále trápila nepřesná střelba. Prohrály jsme 6 : 11.

V posledním utkání základní části nás čekal DHK Lokomotiva Liberec. Za mohutné podpory hráček z Áčka jsme zvítězily 7 : 6, když tentokrát přímo zářila v brance Malina.

Nedělení utkání o umístění se hrálo v časných ranních hodinách. Naše hráčky, přestože si musely pořádně přivstat, soupeřky zaskočily a rychle vedly. Vedení si dokázaly udržet po celé utkání a zvítězily 12 : 6 - střelecky se dařilo především Haluzincové.

Turnajové vystoupení jsme zakončily utkáním proti dánskému družstvu Ajax Copehagen. Dánky byly běhavější a v útoku nás přehrávaly. Ani my jsme se nenechaly v útoku zahanbit a dokázaly jsme vstřelit hned 10 branek!

Celkově: družstvo se opíralo především o výkony Haluzincové, která se lepšila zápas od zápasu, o výbornou obranu a chytrou hlavu Rittchové, o dobré kličky Turkové. Zahanbit se nedaly ani Pipi s Tomy - i když obě musí ještě přidat na důrazu a rychlosti. Turnaj vůbec nevyšel Hornsteinerové. V brance se v některých utkáních dařilo Malé. Velmi dobře chytala i zkušenosti sbírající Kučerová.

Hrály a branky střílely:

Egertová, Haluzincová 13, Hartmanová, Hornsteinerová 6, Kabátníková 6, Kučerová, Malá, Pitulová, Rittichová 7, Tomanová 4, Turková 12, Vojtěchová 1, Šauerová 1. 

 

2014-04-20 00:00:00




Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň