Mladší žačky DHC Plzeň pojedou po čtvrté v řadě na Mistrovství republiky!


Mladší žačky DHC Plzeň pojedou po čtvrté v řadě na Mistrovství republiky!

Mladší žačky se znovu zapsaly nejen do klubové historie, ale i do historie Házenkářského desetiboje. Díky nim, je DHC Plzeň jediným klubem, který se pravidelně od roku 2011 účastní republikového finále. Cesta k letošní účasti začala už na podzim, kdy si DHC vybojovalo průběžné první místo v soutěži mladších žaček. Dalším "zastávkou" na cestě na "republiku" byla kvalifikace.
Regionální kvalifikace Jihozápad se konala 16. 3. 2014 v Bělé pod Bezdězem za účasti tří družstev: DHC Plzeň, Sokol Bělá pod Bezdězem a Házená Jindřichův Hradec.

Hned v první disciplíně (která měla být papírově jednou z našich nejslabších) rychlém běhu na 2x15 m si naše hráčky výrazně vylepšily osobní rekordy a ve vynikajícím čase zvítězily před Jindřichovým Hradcem a Bělou.

Druhá disciplína překážková dráha byla ve znamení ještě větší dominance našich děvčat - v průměru měla každá z našich hráček o pět vteřin rychlejší čas než soupeřky z druhého Jindřichova Hradce, třetí byla opět Bělá.

První utkání DHC Plzeň - Bělá bylo ve znamení jasné převahy Plzeňaček - za deset minut 13 : 1 a k tomu 12 bodů do soutěže aktivity (s výjimkou spojek Drozdové a Kutákové, daly branku všechny hráčky včetně brankářky Netrvalové)! Podobný průběh měly i shot-outy a stejně se nám dařilo i v utkání (výhra 15 : 1).

V následující přesné střelbě předvedlo DHC jen průměrný výkon, přesto i ten stačil na prvenství v disciplíně.

Následovalo druhé a rozhodující utkání proti Jindřichovu Hradci. Nejprve v osobní obraně přetlačily plzeňačky jihočešky a zvítězily 5 : 4. V následujících shot-outech náš neuvěřitelný střelecký výpadek vedl k prohře 8 : 11.

Naštěstí ve dvacetiminutovém utkání DHC dominovalo - zvítězilo 12 : 4 a ještě si připsalo 10 bodů do aktivity, čímž si zajistilo vítězství nejen v tabulce hry, ale i v součtu aktivity.

Následující pětiskok opět nebyl z naší strany nijak oslnivý, ale opět to stačilo na celkové prvenství v této disciplíně

Ve třetím utkání Jindřichův Hradec porazil Bělou.

V závěrečném hodu do dálky DHC potvrdilo dominanci v disciplínách a zvítězilo před Jindřichovým Hradcem a Bělou. Stejné bylo i celkové pořadí celého turnaje.

Hráčky DHC Plzeň zaslouženě postoupily na republikové finále. Hrály kolektivně, bojovaly a povzbuzovaly se. Každá odvedla svůj díl práce.

Holky, děkujem! 

2014-03-17 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň