Únorový turnaj mladšího žactva (9. 2. 2014)


Únorový turnaj mladšího žactva (9. 2. 2014)

V neděli 9. 2. 2014 se v hale 31. ZŠ Plzeň odehrál Únorový turnaj mladšího žactva. Turnaj byl herní konfrontací plzeňských družstev. Představila se dvě chlapecká družstva: Sokol Šťáhlavy a HK Slavia VŠ Plzeň. A také čtyři dívčí družstva: HK Slavia VŠ Plzeň a tři týmy domácích (prakticky vyrovnaná družstva, která se lišila "pouze" barvou dresů - modrá, černá, bílá).

DHC Plzeň Černá

Družstvo nejprve nastoupilo proti Sokolu Šťáhlavy - kluci byli tentokrát příliš silným soupeřem - obrana nefungovala, nedařilo se ani brankářce Raslové. V útoku se příliš neprosazovala Kepková, více se dařilo jen Klementové, která jako jediná dokázala velmi malému brankáři dávat góly nahoru. Ostatní ho spíše vybíjeli. Kluci vyhráli 11 : 9. Pak už se ale všechno v dobré obrátilo a v ostatních utkáních už se černým dařilo. Nejprve si "pohráli" s kluky ze Slávie (vítězství 16 : 6) a potom s dívkami ze Slávie (vítězství 13 : 5). V dramatických meziklubových soubojích dokázaly nakonec také vždy zůstat o krok napřed, a tak zvítězili s modrými (10 : 9) i s bílými 14 : 13.

Nejlepší hráčkou družstva byla vyhlášena Kája Kliková - v pěti utkáních vstřelila celkem 21 branek a na řadu dalších přihrála. Výborně hrály i Pája Kepková a Míša Kotlanová.

Branky:

Haluzincová 3, Kepková 15, Klementová 8, Kliková 21, Kotlanová 12, Pitulová 1, Raunerová, Rittichová 1, Šauerová

DHC Plzeň Bílá

Bílí nejprve zvítězili v sestrovražedném boji nad modrými 9 : 8. Pak ale vysoko prohrály se Šťáhlavami - především vinou špatné obrany a nepřesné střelby. Potom už bez problémů zvítězily nad oběma Sláviemi (dívky 14 : 8 a hoši 18 : 9) a v závěru v přetlačované prohrály s černými 13 : 14.

Nejlepší střelkyní nejen družstva ale i celého turnaje byla Kutáková. Vítězkou v nevypasné soutěži na trefené tyčky byla Kantnerová. Velmi dobře hrála celý turnaj na spojce hrající Hornsteinerová - nejlepší hráčka družstva.

Branky:

Hornsteinerová 9, Jurčová 4, Kantnerová 15, Kutáková 27, Kučerová, Nosková, Okalová, Salzmanová, Svobodová 5, Vojtěchová 2

DHC Plzeň Modrá

Družstvo modrých působilo velmi kompaktním dojem - góly byly rozloženy mezi více hráček. Navíc se družstvo mohlo opřít o velmi dobře cyhtající Malinu - nejlepší brankářku celého turnaje.

Družstvo jako jediné dokázalo porazit celkového vítěze turnaje - kluky ze Šťáhlav. Po výborném výkonu v zápase, v němž jsme převážně prohrávaly, jsme nakonec dokázaly v závěru ze sedmimetrového hodu (střílela Drozdová) přetáhnout vítězství na naši stranu.
I hráčky modrého družstva si bez problémů poradily s oběma Sláviemi (shodně 14 : 6).

Bohužel družstvu se vůbec nedařilo v klubových derby, kdy holky velmi nepřesně střílely a lajdácky bránily. Celkově z toho bylo jen "bramborové" čtvrté místo.

Nejlepší hráčkou družstva (a tentokrát i nejlepší hráčkou ze všech našich tří družstev) byla jednoznačně Pavlína Lásková - vzadu výborně bránila, první byla vpředu a v postupném útoku všem obranám neuvěřitelně zatápěla. Velmi dobře hrály i ostatní spojky - Drozdová, Turková a Vaňková. Vyzdvihnout je třeba i výkon Terezy Oxové.

Branky:

Černehova, Drozdová, 17, Egertová, Kabátníková 1, Lásková 17, Oxová 4, Tomanová 3, Turková 3, Vaňková 11.

Konečné pořadí

  1. Sokol Šťáhlavy
  2. DHC Plzeň Černá
  3. DHC Plzeň Bílá
  4. DHC Plzeň Modrá
  5. HK Slavia VŠ dívky
  6. HK Slavia VŠ hoši

2014-02-10 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň