Lednový turnaj mladších žaček (18. 1. 2014 DHC Plzeň)


Lednový turnaj mladších žaček (18. 1. 2014 DHC Plzeň)

V sobotu 18. ledna 2014 pořádalo DHC Plzeň další turnaj pro mladší žačky. Pozvání přijala družstva z Prahy (Astra, DHC Slavia Praha, Sokol Kobylisy 2x) a Mělníka. Hrálo se ve dvou základních skupinách, ze kterých se postupovalo do skupin o konečné umístění.

Hráčky z tréninkové skupiny Jarky Šmrhové a Věry Jordanovové byly tentokrát rozděleny do dvou vyrovnaných družstev. Každé hrálo jiným stylem, rozdíl mezi nimi byl především v efektivitě.

DHC Plzeň A

Předvádělo na turnaji možná nejhezčí házenou ze všech - pohledné akce v postupném útoku i rychlé přechody (ve kterých vynikaly zejména přesné přihrávky brankářky Malé a rychlost a zpracování míče Walterové).

Bohužel družstvo příliš dobře nebránilo a bylo velmi nedůrazné při zakončení. Důsledkem toho bylo výsledkové trápení. Nejprve s HC Plzeň (např. poločas 2 : 1, ale na jasné šance 10 : 1), konečná výhra jen 5 : 2. Pak následoval zápas s Kobylisami B, kde jsme si vypracovaly vedení a příležitost dostaly hráčky, které v prvním zápase příliš nehrály. Konečný stav 11 : 3 Třetí utkání proti Astře bylo znovu ve znamení obrovského množství šancí a jejich neproměňování - konečný stav 4 : 4. Ve finálové skupině proti DHC Slavia Praha znovu střelecké trápení i v jasných šancích - na jedné straně bojovnost Walterové, na druhé straně bojácnost ostatních. Zasloužená prohra 6 : 8. Poslední utkání proti DHC Plzeň bylo znovu ve znamení nedůrazu a slabých střel. Nakonec přineslo utrápenou výhru 8 : 5.

Nejlepší hráčkou družstva byla Malina (Michaela Malá) - úspěšnost 76 %.

Nejlepší hráčkou celého turnaje byla trenéry zvolena Čert (Natálie Walterová).

Branky DHC Plzeň A:

Malá, Kabátníková 3, Kantnerová 3, Kliková 4, Kutáková 5, Lásková 1, Nosková 2, Pitulová 1, Salzmanová, Svobodová 1, Turková 3, Vojtěchová 2, Walterová 9

DHC Plzeň B

Efektivní hra, zodpovědný přístup hráček, téměř bezchybná obrana a účinná střelba byly hlavními zbraněni DHC Plzeň B. Příliš se nedařilo Drozdové, ale v pohodě ji zastoupily ostatní. Vynikala zejména Kepková, která dokázala často během jediného útoku obejít i několik soupeřek. Několik pěkných akcí předvedla i Kajerová, která ale stále hodně bojuje s technickými chybami a nedisciplinovaností v obraně.

Družstvo prokráčelo turnajem s hlavou vzhůru a ani v jednom zápase se výsledkově netrápilo. Nejprve v základní skupině porazilo pozdějšího stříbrného medailistu DHC Slavia Praha 7 : 4, potom si poradilo s Kobylisami A 9 : 6 a bez jediného zaváhání i s Mělníkem 20 : 0.

Ve finálové skupině pak porazilo Astru, přičemž největší překážkou byla výborně chytající brankářka Vyhnanovská (nejlepší brankářka turnaje).

V závěrečném zápase, kdy už byla jistota zlaté medaile a na výsledku nezáleželo, pak dostaly příležitost především hráčky z lavičky (prohra 5 : 8).

Nejlepší hráčkou družstva byla Pája Kepková. Výborně chytala i Verča Netrvalová (81 % úspěšnost!)

Branky DHC Plzeň B:

Netrvalová, Drozdová 11, Haluzincová, Kajerová 8, Kepková 11, Kotlanová 7, Oxová, Raunerová, Říhánková, Rittichová, Tomanová 3, Vaňková 8

Konečné pořadí a nejlepší hráčky jednotlivých družstev:

 

  1. DHC Plzeň B - Pavlína Kepková
  2. DHC Slavia Praha - Adéla Formanová
  3. DHC Plzeň A - Michaela Malá
  4. Astra Praha - Lucie Vyhnanovská
  5. Sokol Kobylisy A - Klára Kollmannová
  6. HC Plzeň - Denisa Suková
  7. Sokol Kobylisy B - Štěpánka Zemanová
  8. Wendy Mělník - Simona Jakešová

 

Nejlepší hráčka turnaje: Natálie Walterová (DHC Plzeň)

Nejlepší střelkyně turnaje: Michaela Pařízková (DHC Slavia Praha)

Nejlepší brnakářka turnaje: Lucie Vyhnanovská (Astra Praha) 

2014-01-20 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň