Mladší žačky na turnaji v Hájích (13. - 15. 12. 2013)


Mladší žačky na turnaji v Hájích (13. - 15. 12. 2013)

Od 13. do 15. prosince čekala mladší žačky další konfrontace s nejlepšími týmy z celé republiky - tentokrát se družstva sjela na tradiční turnaj do Prahy Hájů.

Naše děvčata vstoupila do velmi těžkého turnaje dobře, a to výhrou nad Ivančicemi 13 : 7. Podařilo se nám zapomenout na nevydařené utkání proti tomuto soupeři v Ivančicích i na dramatickou epizodu v Žirovnici a soustředit se jen na hru. Ta se nám dařila. Vynikala zejména Drozdová a v brance chytala výborně Netrvalová.

Na turnaji bylo pouze 7 družstev, a tak se hrálo 2 x 20 minut - v sobotu nás čekaly hned čtyři zápasy a nebylo lehkých soupeřů.

Na úvod to byl Zlín - zpočátku se nám dařilo a podávaly jsme velmi dobrý výkon (25. minuta 8 : 7). Další pětiminutovku jsme se ještě celkem držely, ale v závěru nám došly síly a podlehly jsme nakonec 13 : 20.

Druhé utkání proti Hájům mělo podobný průběh - více než poločas jsme se držely, pak jsme vyrobily několik chyb a hlavně přestaly proměňovat šance - prohrály jsme 10 : 16.

Třetí utkání proti velmi nepříjemnému soupeři z Žirovnice jsme absolutně nezvládly začátek a záhy prohrávaly 0 : 4. Pak jsme se ale dokázaly vzchopit - zlepšily jsme obranu, v brance se chytla Netrvalová a začalo se nám dařit střílet branky. Výbornou obranou jsme doháněly soupeřky až k zoufalství - po mnoho dlouhých minut nám nedokázaly dát gól. Naštěstí my jsme se občas trefily, a tak z toho byla výhra 12 : 9.

Čtvrté utkání proti Havlíčkovu Brodu mělo podobný začátek jako to Žirovnické. Nejprve jsme rychle prohrávaly vícególovým rozdílem, pak jsme zběsile dotahovaly. Bohužel v závěru nám došly síly - podepsala se únava z celého dlouhého dne - spojky nedokázaly účinně ohrozit branku. Prohrály jsme až příliš krutě 12 : 19.

K prvnímu a zároveň i poslednímu nedělní utkání proti Slávii Praha jsme nastupovaly s vědomím, že soupeř nemá co ztratit a my si můžeme výsledkově polepšit. Začátek znovu nebyl v naší režii, ale stejně jako s Žirovnicí jsme se dokázaly vzchopit a postupně dotahovat. Poločasovou devítkou po čase srovnávala Drozdová na 5 : 5. Druhý poločas už byl více v naší režii. Podařilo se nám vypracovávat si šance a zejména v závěru zápasu je proměňovat. Opět jsme spáchaly neuvěřitelné množství chyb. Ale tentokrát jsme zvítězily 13 : 10.

Celkově: turnaj měl velmi dobrou úroveň a hra všech zúčastněných družstev byla velmi vyrovnaná. Vždyť pozdější vítěz Háje prohrál s celkově šestou Žirovnicí. Stříbrné medailistky ze Zlína zase podlehly Ivančicím. A bronzový Havlíčkův Brod remizoval s Žirovnicí. V konečném součtu se ukázal jako rozhodující náš poslední sobotní zápas proti Havlíčkovu Brodu, kde jsme se prohrou připravily o medaili.

Náš herní výkon nebyl špatný, ovšem znovu nás trápilo ohromné množství chyb - v šesti zápasech celkem 92!!!! Velkým limitem pro nás byla i nepřítomnost nemocných spojek - Klikové, Vaňkové a Turkové - kdybychom mohli v některých zápasech vystřídat, bylo by to jistě skončilo jinak.

Vyzdvihnout je třeba ještě výkon Verči Netrvalové - byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje!

Branky:

Drozdová 22, Haluzincová, Kajerová 1, Kantnerová 11, Klementová 3, Kotlanová 2, Kutáková 18, Lásková 9, Rittichová, Walterová 6

Konečné pořadí:

  1. HC Háje Praha (10 bodů z 12ti možných)
  2. HC Zlín (8 bodů)
  3. Jiskra Havlíčkův Brod (7 bodů)
  4. DHC Plzeň (6 bodů)
  5. HK Ivančice (6 bodů)
  6. Žirovnice (5 bodů)
  7. DHC Slavia Praha (0 bodů)

2013-12-16 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň