Mladší žačky přivezly zlato z Kobylis (8. 12. 2013)

V neděli 8. 12. 2013 vyrazila dvě družstva mladších žaček na turnaj do Kobylis. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin.

DHC Plzeň A

Startovalo ve skuipně A a hned na úvod mělo soupeře z nejtěžších - Jindřichův Hradec. V repríze slovinského finále bylo k vidění mnoho pěkných akcí i velmi tvrdá obrana. I tentokrát utkání skončilo naprosto stejným výsledkem jako v Izole - výhrou 8 : 7 pro DHC Plzeň. Jak se později ukázalo, i první zápas na turnaji může být finále!

Pak už se naplno rozjel plzeňský brankostroj a poradil si se "vším, co se mu postavilo do cesty". Postupně ve skupině HC Plzeň 16 : 5 a Kobylisy B 20 : 4. Pak už ve finálové skupině, do níž si DHC neslo výhru s Jindřichovým Hradcem, nejprve zdolala naše děvčata Kobylisy A 19 : 5 a později i vítěze druhé skupiny Bělou 11 : 1.

Družstvo zaslouží velkou pochvalu za kolektivní a disciplinovaný výkon. V brance družstvo spolehlivě držela Verča Netrvalová (72 % úspěšnost), která byla vyhlášena i nejlepší hráčkou družstva. O branky se podělily všechny hráčky.

Branky DHC Plzeň A:

Drozdová 8, Kajerová 6,, Kantnerová 10, Kliková 7, Kotlanová 5, Kutáková 19, Lásková 3, Netrvalová 2, Svobodová 3, Turková 2, Walterová 8.

DHC Plzeň B

Oproti minulým turnajům družstvo podalo o něco lepší výkon, ve kterém ale stále převažuje velké množství chyb a velmi nepřesná střelba.

Na úvod se naše hráčky utkaly s Bělou, pozdějším finalistou. Po velmi pěkném prvním poločase, ve kterém jsme vedly 4 : 2 přišel střelecký útlum. Nedokázaly jsme ve druhém poločase vstřelit ani branku!, a tak jsme prohrály 4 : 7.

Druhé utkání s Astrou mělo podobný průběh - velmi dobrý první poločas 3 : 3, a pak útlum v tom druhém - prohra 4 : 7.

Třetí utkání s Kobylisami A jsme v prvním poločase vůbec nedokázaly reagovat na přenesení hry od jejich branky k naší a dostaly jsme tak několik zbytečných branek. Ve druhém poločase se hra vyrovnala (druhý poločas skončil jen 2 : 3), v celkovém součtu jsme ale podlehly 3 : 10.

Čtvrté utkání připravilo další souboj HC - DHC. Holky se držely statečně a soupeřky trápily až do konce, přesto to nakonec o jediný gól nestačilo - prohra 7 : 8.

Poslední utkání proti Kobylisům B přineslo konečně bodový zisk a zasloužené vítězství - s Kobylisami B jsme zvítězily 7 : 1.

Také DHC Plzeň B se opíralo o velmi dobré výkony brankářky Míši Malé (úspěšnost 64 %). Nejlepší hráčkou družstva byla Eva Kabátníková.