Mladší žačky potvrdily vedení v Plzeňské lize (16. 11. 2013 Tachov)

V sobotu 16. listopadu 2013 zajížděly mladší žačky DHC Plzeň ke třetímu soutěžnímu turnaji do Tachova. V průběžné tabulce bylo DHC Plzeň na prvním místě, ale se stejným bodovým ziskem jako Tachov (na prvním turnaji vyhrála děvčata z Tachova o gól, na druhém děvčata z DHC o 6 branek a díky tomu byla v průběžné tabulce na prvním místě). Tento turnaj byl důležitý ještě v tom, že rozhodoval o postupujícím do březnové kvalifikace o účast na mistrovství republiky mladších žákyň - Házenkářském desetiboji.

DHC Plzeň A

První utkání - sestrovražedné derby - dopadlo jednoznačným výsledkem - DHC A zvítězilo 18 : 1.

Druhý zápas byl dosud nejdůležitější zápas sezóny. Hráčky DHC Plzeň nastoupily do zápasu s velkou chutí a podporou nejen svých kolegyň z DHC B, ale i z řad rodičů. Také tachovské hráčky měly v hale několik rodičů, kteří ne vždy férovým způsobem podporovaly jejich snažení. Po celý první poločas byla hra vyrovnaná a soupeři se střídaly ve vedení. Poločas skončil smírně 5 : 5. Na začátku druhého poločasu dokázalo DHC rychle odskočit na rozdíl dvou branek (7 : 5), ale vzápětí po sérii chyb plzeňských hráček Tachov otočil a vedl 8 : 7. Naštěstí se tachovským v dalších minutách nepodařilo proměnit dva sedmimetrové hody - vychytala je zázračným způsobem Míša Malá. DHC Plzeň mělo potom trochu více ze hry ale dlouhých deset minut nedokázalo dát branku. Na štěstí se Plzeňačkám vydařila poslední pětiminutovka. Nejprve Drozdová vyrovnala na 8 : 8 a v následující minutě po krásně zahraném rychlém přechodu Walterová rozhodla o vítězství Plzeňaček 9 : 8. Tachov měl ještě dvě vyložené šance, ale obě zlikvidovala v závěru výborně chytající Netrvalová. Hráčky zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a velmi dobrou obranu. Jako vždy příkladem šla kapitánka Sára Kantnerová, v zápase ale zahrály výborně i ostatní - Kutáková, Lásková, Drozdová, Walterová, Klementová. Při zasunuté obraně bezpečně eliminovala nejnebezpečnější hráčku soupeřek Kotlanová.

V dalších dvou zápasech DHC potvrdilo svoji herní převahu a porazilo nejprve HC Plzeň  13 : 7 a vzápětí stejným výsledkem i HK Slavii VŠ Plzeň.

Branky DHC Plzeň A:

Drozdová 9, Hornsteinerová 5, Kajerová 1, Kantnerová 12, Klementová, Kotlanová 3, Kutáková 13, Lásková 1, Malá, Netrvalová 1, Walterová 7

DHC Plzeň B

V prvním utkání dokázaly hráčky DHC Plzeň B z 29 střel vstřelit pouze jedinou branku. Obdobná střelecká úspěšnost byla i v dalších utkáních. Nejlepší výkon podaly hráčky DHC Plzeň B ve druhém utkání proti Slávii, kdy se dařila střelba Turkové i Haluzincové, trefily se i Nosková a Pitulová. Vynikající výkon v brance podala Raslová. DHC Plzeň B si připsalo první dva body v soutěži za vítězství 7 : 6.

Třetí utkání proti HC Plzeň bylo sice herně vyrovnané, branky však padaly téměř jen do naší sítě. Všechny tři naše branky vstřelila Turková, ostatní se nemohly strefit. Prohrály jsme 3 : 9.

Poslední utkání proti domácím Tachovu bylo ve znamení velké herní převahy tachovských, které nemohly unést prohru s DHC A a snažily se "pomstít se" DHC Plzeň B. Vzhledem k tomu, že hráčky z DHC Plzeň B nestačily ani výškově ani rychlostí a znovu nedokázaly efektivně ohrožovat branku soupeřek, zápas skončil hrozivou prohrou 0:19, a to i přes velmi dobrý výkon Kabátníkové v brance.

Za celý turnaj zaslouží velkou pochvalu Anička Turková, která výborně bránila a v útoku byla ze všech našich hráček nejnebezpečnější. V brance se dařilo Raslové. Za snahu a bojovnost zaslouží pochvalu Eva Kábátníková. Naopak zklamáním je výkon Haluzincové, která díky svému přístupu k tréninku i zápasu, zůstává zatím hluboko za svými možnostmi.