Malinkatý turnaj mladšího žactva na DHC Plzeň


Malinkatý turnaj mladšího žactva na DHC Plzeň

V neděli 3. listopadu se sešla v hale 31. ZŠ Plzeň družstva mladšího žactva, aby změřila své síly na malinkatém turnaji. Turnaj organizátoři pořádali zejména proto, aby si zahrály všechny hráčky ze stále se rozšiřující tréninkové skupiny Jarky Šmrhové a Věry Jordanovové. Dopoledne se sešli spíše méně zkušení hráči a hráčky, odpoledne pak ti, kdo se házené věnují už déle.

Dopoledne (DHC Plzeň A, DHC Plzeň B, HK Slavia VŠ Plzeň A, HK Slavia VŠ Plzeň B)

Naše hráčky byly (obdobně jako v minulosti na čtyřkových turnajích) rozděleny do dvou vyrovnaných družstev 

DHC Plzeň A

Nejprve prohálo ve vyrovnaném derby 3 : 5, aby v zápětí prohrálo s pozdějším vítězem - Talentem - 4 : 13. Tím se ale šňůra proher už zastavila a v posledních dvou utkáních porazily naše hráčky bez problémů kluky i holky ze Slavie (12 : 4 a 9 : 2).

Celkově z toho bylo 3. místo.

V brance se dařilo Raslové, v poli nejvíce vynikaly Kotlanová, Walterová,  Hornsteinerová a Haluzincová.

Branky:

Hornsteinerová 5, Kotlanová 11, Netrvalová 1, Haluzincová 5, Pitulová 1, Říhánková, Okalová, Zachová, Raslová, Walterová 5.

DHC Plzeň B

Nejprve zvítězilo v derby 5 : 3, potom si poradilo s děvčaty ze Slávie 6 : 1 (zejména díky dobrému výkonu Jurčové v brance). S Talentem prohrálo 4 : 11 a v závěru, zejména díky vlažnému tempu a neproměnění řady šancí "jen" remízovalo s klukama ze Slávie 5 : 5. V konečném součtu ale remíza nic neznamenala a družstvo se umístilo na druhém místě.

Velice příjemným překvapením pro všechny byly výkony Klikové i Klementové, střelecky se lépe dařilo i Turkové. Pochválit je třeba i Kabáníkovou za výkon s minimem chyb a řadou vybojovaných míčů.

Branky:

Kliková 8, Malá, Klementová 6, Harmanová, Oxová, Turková 3, Kabátníková, Tomanová 1, Rumlová 1, Rittichová 1.

Odpoledne (DHC Plzeň A, DHC Plzeň B, Talent, HK Rokycany, Sokol Šťáhlavy)

I odpoledne byly naše hráčky rozděleny do dvou vyrovnaných družstev. A obě družstva předvedla hrála opravdu velmi dobře.

DHC Plzeň A

V derby se tentokrát pomyslně radovalo z vítězství Áčko, i když přece jen nešlo o vítězství, ale spíš o předvedenou hru. Největší zásluhu na tom měla výborně chytající Malá. V zápase proti Talentu bylo DHC dlouho nebezpečným soupeřem a utkání (stejně jako předchozí den na čtyřkové) ztratilo až v samém závěru v posledních dvou minutách. Na předvedený výkon ale můžeme být všichni pyšní. Třetí utkání s kluky z Rokycan (kteří s sebou přivedli i dva starší žáky) bylo ve znamení "malých" holek a "velkých" kluků. Gólově navrch měly "malé" holky a zvítězily 9 : 5. Poslední utkání se Šťáhlavami bylo divácky velmi atraktivní. Šťáhlavy vedly téměř po celý zápas, ale naše holky byly nebezpečné a postupně dotahovaly. Zápas nakonec skončil smírně 5 : 5. Celkově z toho bylo druhé místo.

Důrazně hrála Drozdová, tradičně velmi dobrý výkon podala Kotlanová a výborně hrála i Walterová. Střelecky se tentokrát vůbec nedařilo Vaňkové (za to zcela jistě drží rekord v počtu nastřelených tyčí). V brance byla velkou oporou Malá.

Branky:

Drozdová 11, Haluzincová, Kotlanová 4, Vaňková 3, Rittichová 1, Hornsteinerová 2, Walterová 7, Pitulová 2, Rumlová, Malá

DHC Plzeň B

Prohrálo v derby, ale pak jednoznačně převálcovalo vyšší a vyspělejší kluky z Rokycan 11 : 3. S Talentem odehrálo dramatický zápas a v závěru vybojovalo cennou remízu 8 : 8, když sedmičku v poslední minutě dokázala proměnit Kliková.

Těžký zápas se šťastným koncem odehrála děvčata i proti Šťáhlavům, když obdobně jako jejich "dvojčata" z Áčka prohrávala téměř celý zápas a v závěru přidala na důrazu a zvítězila 8 : 7. Zásluhu na tom měla i výborně chytající Netrvalová.

Výborně a ve velké herní pohodě odehrály celý turnaj všechny tři spojky - Kutáková, Kantnerová i Kliková. Všechny tři byly soustavnou hrozbou pro soupeře. Když se k tomu přidala i velmi dobře hrající Lásková, byla z toho celkově velmi pohledná hra.

Branky:

Kutáková 12, Katnerová 7, Lásková 3, Turková, Klementová 1, Kliková 11, Tomanová, Oxová, Raslová, Zachová, Netrvalová.

2013-11-04 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň