Mladší žačky na turnaji v Žirovnici (4. - 6. 10. 2013)

O prvním říjnovém víkendu absolvovali mladší žačky DHC Plzeň druhý ze série turnajů, kterých se účastní nejlepší družstva v ČR. Tentokrát se hrálo vůbec poprvé v Žirovnici. Pořadatelé se organizace celého turnaje zhostili na výbornou a patří jim obrovský dík.

Naše děvčata vstoupila do turnaje v pátek odpoledne zápasem proti Vršovicím. Stejně jako na minulém turnaji v Ivančicích i tentokrát se nám první poločas proti tomuto soupeři vůbec nevydařil. Po sérii chyb v obraně jsme prohrávaly 1 : 6. Druhý poločas jsme mohutně dotahovaly a soupeře jasně přehrávaly. Bohužel v součtu z toho byla "jen" prohra 9 : 10. V zápase jsme opět udělaly obrovské množství chyb - celkem 19!!! Je však třeba děvčata pochválit za bojovnost ve druhém poločase. Branky: Drozdová 2, Kajerová 1, Kantnerová 1, Kutáková 1, Lásková 1, Vaňková 2, Walterová 1,

Druhé utkání (již v sobotu ráno) proti Hájům jsme dokázaly díky osobní obraně jejich nejlepší střelkyně Martínkové držet se soupeřem krok po celý zápas. Bohužel hrát proti soupeři a ještě proti rozhodčím je ohromně těžké. Po výborném výkonu jsme prohrály nakonec 13 : 16. Branky: Drozdová 2, Kajerová 3, Kliková 1, Kotlanová 1, Kutáková 1, Lásková 3, Walterová 2.

Na třetí utkání proti Ivančicím se asi dlouho nezapomene. Naše děvčata se snažila a vypracovala si řadu šancí. Ivančická děvčata také a zároveň i lépe proměňovala. Za stavu 4 : 2 pro Ivančice šla ivančická hráčka do trháku. Naše hráčky se jí snažily zabránit, ale jen do té doby než došla na devítku. Pak už šla sama a neproměnila. Upadla rozbrečela se. Rozhodčí nechali rozehrávat naši brankářku. Bohužel ivančický trenér viděl vše jinak a domníval se, že naše hráčky hrubě faulovaly. Proto prudce nakopl odpadkový koš na plochu. Následovalo přerušení hry a odchod obou družstev do šaten. Rozhodčí zápas kontumovali v náš prospěch. Pak ale po domluvě s pořadateli bylo nakonec v utkání pokračováno. Bohužel naše děvčata se nedokázala z otřesu vzpamatovat a zároveň i noví rozhodčí, kteří utkání nově rozhodovali se báli písknout do píšťalky cokoli, co by nebylo ve prospěch ivančických. Během chvíle nám ivančice odskočili až na poločasových 3 : 8. Ve druhém poločase už se holky trochu oklepaly a znovu držely se soupeřkami krok, ale už to nebylo v rozhodnutém zápase nic platné. Prohrály jsme 8 : 12. Branky: Drozdová 1, Hornsteinerová 1, Kantnerová 2, Kutáková 3, Turková 1.

Následoval oběd a po něm jsme si udělali procházku po Žirovnici se zastávkou na žirovnickém zámku. Ukázalo se, že to byla dobrá volba a že nám to všem pročistilo hlavu.

Odpolední dvě utkání už jsme zvládly na výbornou. Nejprve proti Žirovnici jsme osobní obranou na nejlepší hráčku dokázaly zaskočit domácí družstvo a vedení jsme si po celý zápas nenechaly vzít ani jednou. Zvítězily jsme 10 : 8. Branky: Drozdová 3, Kantnerová 3, Kutáková 2, Lásková 1, Walterová 1.

Večer jsme nastoupily proti vítězovi ivančického turnaje a největšímu favoritovi na letošní mistrovský titul - HC Zlín. Zápas se nám vydařil od samého začátku. V brance výborně chytala Malina (Malá), v obraně řádila jako ďábel Čert (Walterová) a v útoku se z dálky trefovala Kopr (Drozdová). Poločasové vedení 8 : 4 bylo zcela zasloužené. Na počátku druhého poločasu ovšem přišla krize a po několika chybách v obraně a nepřesné střelbě v útoku jsme soupeřkám dovolily postupně nejen snižovat náskok, ale v jednu chvíli i vyrovnat. Družstvo se ale po tomto nepříznivém vývoji nesložilo, ale naopak zabojovalo. V útoku se začalo dařit Kutákové, která dokázala opakovaně procházet obranou Zlína. Dokonce i v dramatickém závěru jsme díky time-outu dokázaly udržet nejen nervy na uzdě, ale i balón v útočném pásmu. Zvítězily jsme zaslouženě v našem patrně historicky nejlepším zápase 13 : 11. Branky: Drozdová 6, Kotlanová 1, Kutáková 2, Lásková 2, Vaňková 1, Walterová 1. Úspěšnost Maliny v brance byla 69%!!!

V neděli ráno jsme si nedokázaly poradit se Slávií Praha. Přestože jsme opět dokázaly osobně ubránit nejlepší hráčku hostujícího družstva, dostaly jsme několik laciných branek po spolupráci střední spojky a pivota, a také po rychlém přechodu. Prohrály jsme 6 : 11. Branky: Drozdová 1, Kotlanová 1, Kutáková 2, Walterová 2.

V závěrečném zápase proti Písku jsme byly jasným favoritem a naštěstí jsme to bez problémů dokázaly. Kutáková se znovu na výbornou zhostila osobní obrany nejlepší střelkyně Písku. V útoku se jí také dařilo, ale dobře hrály i ostatní. Drobnější zaváhání přišlo opět na začátku druhého poločasu, kdy jsme soupeřky nechaly dotáhnout na rozdíl tří branek 4 : 7, pak už jsme je ale k ničemu nepustily a zvítězily 11 : 4. Branky: Drozdová 3, Kajerová 1, Katnenrová 2, Kotlanová 1, Kutáková 3, Lásková 1.

Celkově:

Kromě nevydařeného úvodního prvního poločasu proti Vršovicím jsme v každém utkání dokázaly soupeře trápit. O proti minulému turnaji jsme nasbíraly 3 vítězství a skončily na celkově čtvrtém místě z osmi týmů. Velmi dobře fungovala po většinu zápasů obrana. Vyzdvihnout v ní je třeba Láskovou a Kotlanovou. Celkově se začalo dařit Kutákové (nejlepší hráčka družstva) a rozehrála se i Walterová. Nejlepší střelkyní družstva byla Drozdová, ale její střelecká úspěšnost byla vyvážena ohromným množstvím chyb (celkem 13). Velmi dobře chytaly obě brankářky Malá (58 %) i Raslová (62 %).