Plzeňská liga mladších žaček zahájena (21. 9. 2013 HK Slavia VŠ Plzeň)

V sobotu 21. září 2013 byla zahájena Plzeňská liga mladších žaček. Hrálo se na venkovních hřištích HK Slavia VŠ Plzeň a zúčastnila se tato družstva: DHC Plzeň A, DHC Plzeň B, HK Slavia VŠ Plzeň, HC Plzeň a Slavoj Tachov.

DHC Plzeň A

Hráčky DHC Plzeň A bez problémů zvládly úvodní tři zápasy. Derby proti DHC Plzeň B bylo ve znamení velkého množství chyb a neproměněných šancí, DHC A však bez problémů zvítězilo 9 : 4. Druhý zápas proti HC Plzeň byl ještě o něco více jednoznačný a DHC si připsalo vítězství 14 : 4. Také třetí utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň mělo pro nás "bezproblémový" průběh a zvítězily jsme 13 : 2. Čtvrtý zápas proti Tachovu znamenal střet dvou dosud neporažených týmů. Za šest minut jsme vedly 3 : 0 a vypadalo to, že i tento zápas bude naší jednoznačnou záležitostí. Pak jsme ale začaly kupit chybu za chybou (až na hrozivých 14 na konci zápasu). Nepřesnou střelbou a hloupými chybami v obraně jsme se připravili o náskok a druhý poločas už jsme celou dobu jen dotahovaly. Porazila nás více méně jedna hráčka (A. Abrahámová 8 branek), která sice dělala stále stejnou kličku, ale my jsme ji přesto nedokázaly ubránit a navíc jsme jí několikrát přihrály přímo do ruky, a tak mohla skórovat i z trháků. Holky v tomto zápase nebojovaly. Pokud se chtějí dostat do kvalifikace na Házenkářský desetiboj musí hrát s větším nasazením. A že to umí, předvedli v nedělních přátelských utkáních proti Talentu.

Branky DHC Plzeň A:

Drozdová 8, Hornsteinerová 4, Kajerová 4, Kantnerová 12, Klementová 2, Kliková 8, Kotlanová 2, Lásková 2, Walterová 5, výborně chytaly Malá (66 % úspěšnost) a Netrvalová (80 % úspěšnost).

DHC Plzeň B

Hráčky DHC Plzeň B nejprve prohrály v derby 4 : 9. Poté odehrály vynikající zápas s Tachovem. Až do samého závěru držely vyrovnaný stav a prohrály jen 7 : 9. Třetí utkání proti Slávii bylo vyrovnané až do samého závěru, v něm ale naše hráčky nepřesně střílely, a tak jsme prohrály 8 : 10. Obdobný průběh měl i poslední zápas s HC Plzeň. Po vyrovnaném prvním poločase 5 : 5, jsme i v tom druhém držely krok a zápas ztratily až v posledních minutách. Prohrály jsme 7 : 9.