Vyhodnocení sezóny - tréninková skupina J. Šmrhové a V. Jordanovové


Vyhodnocení sezóny - tréninková skupina J. Šmrhové a V. Jordanovové

Hráčky z tréninkové skupiny Jarky a Věry mají za sebou náročnou sezónu, během níž se družstvo rozrostlo na 29 hráček a v níž startovalo v kategoriích mladší žačky, minižačky 6+1 a minižačky 4+1.

V kategorii mladších žaček bylo hlavním cílem získat zkušenosti z utkání proti starším a zkušenějším soupeřkám. Hráčky ročník narození 2001 hrály pouze v této kategorii a neměly to vůbec jednoduché. Někdy byly doplněné z tréninkové skupiny V. Gosti, jindy doplňovaly Áčko Tomáše Jiskry a Petry Lhotské a na některých turnajích startovaly za "své" družstvo, ale protože jich bylo málo, byly doplněné minižačkami. Výsledkově si příliš úspěchů neužili - až na druhé místo v Lovosicích. Závěr sezóny však přinesl sladkou tečku v podobě vítězství v Izole.

Minižačky 6+1 mají za sebou neopakovatelnou sezónu, při níž se výrazně zapsaly do historie klubu. Na všech turnajích, kde startovaly, zvítězily. Jedinou výjimkou byl turnaj ve Strkonicích, kde skončily "až" druhé za Talentem. Tento soupeř byl také jediný náš přemožitel v celé sezóně (jednou jsme s ním prohrály ve Strakonicích a jednou v Plzeňské lize). Kromě toho si družstvo připsalo dvě remízy (jednu s Talentem a jednu v Izole s maďarským Vecsés. Družstvo zvítězilo (poprvé v klubové historii v této kategorii) na Memoriálu Karla Šulce. Ovládlo neoficiální mistrovství republiky (Minicup v Hájích) a pokořilo i všechny (převážně klučičí) soupeře v Plzeňské lize.

Soutěž 4+1 nám sloužila v letošní sezóně především k rozvíjení herních činností jednotlivce. Hráčky byly rozdělovány do družstev pokaždé jiným způsobem, aby se co nejvíce naučily spolupracovat s rozdílnými hráčkami. Přineslo to zlepšení v herních činnostech jednotlivce a výsledky to prakticky neovlivnilo. Na většině turnajů jsme končily v naší skupině na medailových pozicích. Ve dvou z devíti turnajů jsme dokonce porazily chlapecká družstva a zvítězily.

Hodnocení hráček

Drozdová Lucie (celkem 328 branek) - znovu obhájila pozici nejlepší střelkyně družstva. Má přehled na hřišti a dokáže přesně přihrát a výborně spolupracovat s ostatními. Přestože se jí zlepšila technika hodu, stále na ní musí dále pracovat. Kromě toho musí přidat na rychlosti.

Haluzincová Veronika (74 branek) - největší překvapení a zároveň největší zlepšení. Během jediné sezóny dokázala dohnat několik let náskoku ostatních. Hráčka s ohromným potenciálem, která za svou první sezónu dokázala nastřílet 74 branek.

Hornsteinerová Jana (190 branek) - naučila se umistňovat střelbu a je to jedna z nejuniverzálnějších hráček družstva. Dokáže zahrát na kterémkoli postu. Musí dál pracovat na technice hodu a zlepšit přehled na hřišti.

Jurčová Iva (5 branek) - gymnasticky výborně vybavená brankářka byla po celou jarní část sezóny mimo hru kvůli zranění kotníku, což byla škoda, protože v házenkářském desetiboji předváděla jedny z nejlepších výkonů. V příští sezóně musí pracovat na odrazové technice v brance.

Kabátníková Eva (13 branek) - poctivá při tréninku, ze všech hráček nejlépe zvládá středeční zdravotní cvičení. V brance má poměrně nevyrovnané výkony, za to v poli se jí v posledních zápasech dařilo. Do pole i do branky musí zejména zvýšit rychlost pohybu.

Kajerová Nela (58 branek) - nejrychlejší klička a nejrychlejší střela. Hráčka s ohromnými předpoklady, která musí dále rozvíjet herní činnosti jednotlivce a zejména se musí naučit spolupracovat při hře s ostatními.

Kantnerová Sára (244 branek) - kapitánka, jak má být. Jde družstvu příkladem na hřišti i při tréninku. Její výkony jsou stabilně nadprůměrné a spolehlivé. Má vysokou úspěšnost střelby. Musí začít více střílet z dálky a také zapracovat na důrazu při uvolnění 1 na 1.

Klementová Lucie (130 branek) - spolehlivá v obraně, hráčka s výbornou fyzičkou. Na podzim se v útoku prakticky neprosazovala, na jaře to bylo výrazně lepší a její výkon rozhodl v několika důležitých zápasech mini 6+1. Také ona musí zapracovat především na důrazu v útoku.

Kliková Karolína (16 branek) - na podzim kvůli zraněním a nemocem příliš nehrála, na jaře se začal její výkon zlepšovat, ale stále je velmi nevyrovnaný. Zlepšila techniku střelby a pokud jí to sedne, je to opravdu nechytatelná rána. Musí zapracovat na umístění střelby a také zlepšit obranu.

Kotlanová Michaela (65 branek) - velmi dobrý obránce a aktivní hráč v útoku. Bohužel ji stále trápí špatná technika hodu míče (zejména při střelbě). Zlepšení v tomhle směru je hlavní cíl pro příští sezónu.

Kutáková Anna (96 branek) - na podzim nevýrazná, v zimě hlavní osobnost družstva mladších žaček. Pak ale přišlo zranění, po kterém jen těžko hledala formu. Na lepší časy se začala blýskat až v Izole. Musí se naučit hrát nejen na spojce, ale i na křídle a ještě více zlepšit obranu.

Lásková Pavlína (199 branek) - druhý nejlepší střelec ve čtyřkové házené. Patrně největší zlepšení sezóny ze stávajících hráček. Vzorný přístup k tréninku. Při zápasech přidala na důrazu v obraně i útoku, v útoku si začala výborně nabíhat. Jedna z nepostradatelných hráček. Musí dále pracovat zejména na umístění a tvrdosti střelby.

Malá Michaela (33 branek) - pokud stojí v brance, je téměř vždy oporou družstva a znamená velké nebezpečí pro soupeře. Pokud hraje v poli, dokáže nebezpečně vystřelit. Nadějná a perspektivní brankářka musí pracovat na zlepšování brankářské techniky (odrazy, rozštěpy).

Netrvalová Veronika (4 branky) - po celou sezónu brankářská jednička družstev mladších žaček. Dokázala podržet na Desetiboji i v Izole. Pokud udrží koncentraci na utkání a je s rukama připravená na střelbu do horní poloviny branky, pak trápí střelce soupeře. Stejně jako Malina musí i ona dále pracovat na zlepšení brankářské techniky i na zakládání rychlých útoků.

Nosková Barbora (3 branky) - příjemné překvapení letošní sezóny. "Našla" se v postu pivota. Dokáže dobře bránit, ještě se musí naučit v obraně spolupracovat s ostatními. Také musí zlepšit náběh a střelbu.

Oxová Tereza (10 branek) - talentovaná hráčka s těmi nejlepšími předpoklady. Přestože začala až v této sezóně, dělá výrazné pokroky. Zlepšila se ve střelbě a dokáže dobře zahrát nejen na spojce, ale i na pivotu. Musí zlepšit techniku výskoku a zrychlit hru.

Pitulová Adéla (81 branek) -  věčně s úsměvem na rtu a s pohodou, ze které jí dokáže málo co vykolejit. Má výbornou kliku, dokáže dobře bránit a svým příkladným nasazením táhnout celé družstvo (ve čtyřkové házené). V šestkové házené musí začít více běhat a přidat na rychlosti.

Raslová Karolína (42 branek) - dobrá brankářka a zatím trochu splašený hráč v poli. V brance podávala stabilní výkony a byla oporou družstva. V poli zatím nemá tolik zkušeností a občas udělá nějakou bláznivinu. Musí dále pracovat na zlepšení techniky hodu (poslední střelby z výskoku už byly výborné) a na brankářské technice.

Říhánková Sára (19 branek) - dokázala se rychle přizpůsobit tempu tréninku. Bohužel jí chybí více herních zkušeností. V obraně brání velmi dobře, v útoku se musí naučit brát na sebe zodpovědnost. Musí zlepšovat míčovou techniku.

Rittichová Natálie (95 branek) - na podzim nejlepší pivot, pak ale polevila v nasazení při tréninku i v zápasech a konkurence ji předehnala. Hráčka s obrovským přehledem ale nižší rychlostí. Musí se na hřišti více pohybovat.

Salzmanová Denisa (2 branky) - sportovně nadaná, výborně skáče a běhá. Postupně se naučila kamarádit s míčem. Potřebuje především získat herní zkušenosti a zlepšit koncentraci na hru.

Svobodová Michela (80 branek) - výborný běžec s dobrou ruskou kličkou, při které udělá ale bohužel často kroky. Velmi dobře brání. Nejoblíbenější hráčka kolektivu. Musí zapracovat na rychlosti a důrazu a zlepšit provedení kličky, aby jí tak často nepískali kroky.

Šauerová Kristýna (14 branek) - střídají se u ní období, kdy je dobrá hráčka, která brání, přihrává ostatním, střílí a nekazí. Pak zas přijde období útlumu, kde jako by zapomněla všechno, co se do té doby naučila. Musí se především naučit využít naučené věci při hře a musí se naučit vzít si ponaučení z vlastních chyb.

Šuhajdová Viktorie (7 branek) - velmi chytrá hráčka, která používá při hře hlavu. V brance podává standardní výkony a bývá oporou družstva. Musí zlepšit především rychlost pohybu v brance.

Tomanová Natálie (101 branek) - nadaná hráčka, která má dobrou kličku a umí i výborně vystřelit z dálky. Jedinou slabinou je koncentrace na utkání a poměrně velké množství chyb. Musí se zejména naučit soustředit na dění na hřišti. Stejně jako ostatní musí rozvíjet herní činnosti jednotlivce. Má předpoklady být jednou oporou družstva.

Turková Anna (68 branek) - výborný obránce, hráčka s pěknou střelou z dálky i pěknou kličkou. Za béčko podávala výborné výkony, za áčko se trochu bála. Musí si rozšířit herní rejstřík a zejména najít psychickou pohodu, aby mohla podávat vyrovnané výkony ve všech utkáních.

Vaňková Barbora (271 branek) - druhý nejlepší střelec družstva. Univerzální hráčka, schopná zahrát na všech postech. Výbornou klikou a tahem na branku se stala postrachem soupeřek. Musí ještě pracovat na umístění střelby.

Vojtěchová Adéla (19 branek) - na jaře udělala výrazný pokrok a začala dávat více branek. Musí zlepšit obranu a stále ještě je jejím největším limitem technika hodu.

Walterová Natálie (60 branek) - také ona je příkladný dříč. Snaží se při tréninku i při zápase. Má výborné uvolnění a zlepšila se v obraně. Musí dále pracovat na umístění střelby.

2013-07-11 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň