Tři poháry z Izoly (mladší žačky, 2. - 7. 7. 2013)


Tři poháry z Izoly (mladší žačky, 2. - 7. 7. 2013)

Také mladší žačky vyrazily na svoji závěrečnou akci do slovinské Izoly. Kromě spousty skvělých zážitků si přivezly i tři poháry!

24 hráček z tréninkové skupiny Věry Jordanovové a Jarky Šmrhové bylo rozděleno do dvou družstev. V kategorii 2001 startovaly hráčky ročník narození 2001 + nejzkušenější hráčky z ročníku 2002. V kategorii 2002 startovaly méně zkušené hráčky z ročníku 2002 a minižačky ročníku 2003.

DHC Plzeň 2001

Hráčky připravily obrovské překvapení nejen pro sebe ale i pro všechny své fanoušky. Hra sice nebyla v průběhu turnaje oku lahodící nicméně až na jedinou výjimku se vždy podařilo zvítězit. Nejprve nad slovinským ŽRK Izola 10 : 3, pak ve vyrovnaném zápasu nad Jindřichovým Hradcem 10 : 7.  Vzápětí také po vyrovnaném průběhu s Olomoucí 9 : 8. Nepříliš pohledný byl i zápas proti Long-Jing z Tajvanu,ve kterém byla k vidění i celá řada nesportovních zákroků. Před posledním utkáním s maďarským Vecsés SE byl již postup jistý. Herně se nám na vysunutou obranu vůbec nedařilo, celý zápas jsme prohrávaly, chviličku před koncem přetáhly vedení na svou stranu, abychom pak v závěru bod zase ztratily za remízu 12 : 12.

Finálové utkání mělo podobný průběh. Špatně jsme bránily a pozdě přerušovaly. Soupeřkám jsme dovolily obrovské množství střel z křídel. Ještě štěstí, že velké množství šancí vychytala Verča Netrvalová. V útoku se vůbec nedařilo spojkám Drozdové a Klikové. Prohrávaly jsme prakticky celý zápas. V závěru se nám podařilo nejprve dvěma ranami Kutákové z dálky vyrovnat a zhruba minutu a půl před koncem vstřelit vítězný gól (po samostatném uvolnění rozhodla Bára Vaňková, která přihrála Sáře Kantnerové, a ta proměnila!). Vyhrály jsme 8 : 7.

Branky: Drozdová 7, Jurčová, Katnenrová 11, Klementová 1, Kliková 3, Kotlanová 7, Kutáková 9, Lásková 12, Netrvalová, Nosková 1, Rittichová 1, Vaňková 5, Walterová 2

DHC Plzeň 2002

Družstvo vstoupilo do turnaje výborně. Ve svémú vodním zápase zdolalo Da-Sin B (Tajvan) 18 : 6. Pak přišla prohra s výborně hrajícím áčkem Tajvanu 3 : 19. Ve třetím zápase pak znovu výhra nad slovinským Športno Družstvo Komet 14 : 7. Nad naše síly pak byly v dalším zápase domácí ŽURD Koper, které kromě diváků měly i značnou podporu rozhodčích. Prohrály jsme 8 : 14. Další utkání se nám vůbec nevydařilo a proti dalšímu slovinskému soupeři (ŽRK Minotest Ajdovščina) jsme se trápily celý zápas, přestože jsme nakonec vyhrály 8 : 7. V posledním utkání základní části jsme se střetly s budoucím finalistou Drš Alena Mihalja, který byl nad naše síly - prohrály jsme 10 : 17.

Utkání o konečné třetí místo nám vůbec nevyšlo. Přestože holky moc chtěly a bojovaly, vůbec se jim nedařilo střelecky. Navíc bohužel zápas nevyšel ani brankářkám, a tak jsme prohrály až příliš krutým výsledkem 7 : 20.

Branky: Kabátníková 2, Klementová 5, Lásková 17, Pitulová 1, Raslová 5, Říhánková, Rittichová 10, Salcmanová, Šauerová, Šuhajdová, Svobodová 5, Tomanová 5, Turková 10, Vojtěchová 7.

Celkově

Přivezly jsme tři poháry. Družstvo 2002 získalo pohár za čtvrté místo. Družstvo 2001 zaslouženě zvedlo nad hlavu pohár pro vítěze turnaje a bylo tak jediným českým družstvem, které zvedlo nad hlavu nejcennější trofej. Navíc toto družstvo získalo ještě velký pohár za Fair Play.

2013-07-10 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň