Stříbro, zlato, bronz... (Mistrovství ČR mladších žaček 7. - 9. 6. 2013)


Stříbro, zlato, bronz... (Mistrovství ČR mladších žaček 7. - 9. 6. 2013)

Že to takhle nejde po sobě? Ale ano. Olomouc 2011 - velmi překvapivé stříbro, Plzeň 2012 - téměř povinné zlato a Ivančice 2013 - zasloužený bronz. Všechny tyto cenné kovy jsou ze třech po sobě jdoucích Mistrovství ČR mladších žákyň v házenkářském desetiboji. DHC Plzeň je jediný oddíl, který se sem dokázal probojovat třikrát za sebou. Navíc ještě všechny starty přetavil v medaile. A jak to dokázal letos?

Družstvo vzniklo kombinací sedmi hráček z tréninkové skupiny P. Lhotské a T. Jiskry, tří hráček z tréninkové skupiny V. Gosti a L. Netrvala a čtyř hráček z tréninkové skupiny J. Šmrhové a V. Jordanovové.

 

Tato vybraná čtrnáctka vstoupila do soutěže v pátek nejprve disciplínou hod míčem do dálky. V této disciplíně obsadily holky druhé místo, když A. Tomíšková měla druhý a J. Franková pátý nejlepší pokus ze všech soutěžících.

Další disciplínou byl pětiskok. Třetí místo v této disciplíně a průměr deseti nejlepších 10,60 m byly fantastické. Nejdelší pokus opět J.Franková.(celkově opět pátá, M. Bláhová desátá).

Po disciplínách přišlo na řadu utkání s domácím favoritem. Plzeňanky soupeře zaskočily v utkání s osobní obranou a vybojovaly cenný bod za remízu. Utkání v trhácích i klasické hře však prohrály až příliš vysoko. Bylo to jednoznačně nejhorší utkání DHC na mistrovství.

Sobotní ráno je na desetiboji ve znamení běhu na 2x15 m. Třetí místo dávalo naději na slušné umístění. Nejlepší opět J. Franková (9.), S. Paulusová (14.), K. Křišťanová (16.)

Následný zápas se Sokolem Karviná dokázalo DHC proměnit ve tři vítězství (osobka, trháky, hra), i když se s nejslabším týmem soutěže zapotilo až příliš. V dalším trojutkání vyzvalo DHC skvěle atleticky vybavený HC Zlín. Opět soupeře dokázalo překvapit soupeře v osobní obraně velkým důrazem, se kterým se hráčky Zlína nedokázaly vyrovnat. Frustrace Zlína pokračovala i v soutěži trháků, a tak dokázaly DHC porazit pouze ve hře. Poslední sobotní utkání s HC Háje Praha se zdálo klíčovým v boji o medaile. A opět osobní obrana organizovaná hlavně dvojicí S. Paulusová a B.Jetlebová (bohužel si v utkání poranila rameno a do dalších bojů už nezasáhla) nedala soupeři šanci na vítězství. A po remíze v trhácích se začala medaile přibližovat i přes prohru v utkání bez osobní obrany. Bylo jasné, že pokud hráčky DHC nepokazí večerní hod na přesnost, něco si na krk určitě pověsí. A nepokazily! Sice třetí místo, ale před hlavními soupeři Zlínem a Háji. Především díky trojici J. Franková, K. Křišťanová a A. Kutáková.

Do nedělní dne hráčky DHC vstupovaly s malou ztrátou na druhý Zlín, ale velkým náskokem na čtvrté Háje. Ranní disciplína - překážková dráha prakticky rozhodla o pořadí na druhém a třetím místě. Háje disciplínu pokazily a téměř ztratily medailové šance. DHC skončilo na skvělém druhém místě (K. Křišťanová 5., J. Franková 9., S. Paulusová 10.), bohužel za Zlínem, který pak v pohodě zvládl utkání se slabou Karvinou a odskočil na rozhodující náskok.

V posledním zápase s Havl.Brodem DHC sice zbytečně prohrálo osobní obranu (výrazně chyběla zraněná B. Jetlebová), ale pak si napravilo reputaci v trhácích a hře a mohlo slavit bronzovou medaili, na kterou všichni trenéři od začátku tiše mysleli. DHC bylo druhé v trhácích, třetí v osobce a aktivitě. Čtvrté ve hře bez osobní obrany.

Třetí místo je určitě pěkným úspěchem, protože jak první Ivančice, tak druhý Zlín působily kompaktnějším a zkušenějším dojmem.

Družstvo táhla trojice J. Franková (nejlepší hráč turnaje v aktivitě) - neúnavný dříč, mozek i duše družstva, S. Paulusová(vyhlášena jako pivot v all stars týmu celého turnaje) - bojovník s výbornou fyzičkou a v dobrém slova smyslu hráčskou vyčůraností, B. Jetlebová (nejlepší hráčka družstva) - hráč s velkým herním přehledem a čtením hry. Této trojici velmi dobře sekundovaly K.Křišťanová, V. Oravcová, T. Poslední. V disciplínách byly výborné a bodíky přidávaly M.Bláhová, A. Tomíšková, A. Kutáková a M. Kotlanová. Zodpovědnost v brance unesla V. Netrvalová. Trochu více se čekalo od K. Rybákové a M. Fouskové. Cenné zkušenosti nasbíral benjamínek B. Vaňková.

Celé mistrovství bylo velmi dobře zorganizované a snaha vyrovnat se tomu plzeňskému loňskému byla korunována úspěchem. Možná by slušelo trochu více pozornosti a přípravy ze strany Českého svazu házené. Kde chceme najít a podpořit nové mladé talenty než na Mistrovství České republiky???

Branky DHC Plzeň:

Franková 14, Křišťanová 11, Paulusová 8, Oravcová 7, Poslední 6, Jetlebová 5, Fousková 3, Rybáková 2, Bláhová 1, Tomíšková 1, Kotlanová 1, Kutáková, Netrvalová, Vaňková

Konečné pořadí:

  1. Ivančice 55 bodů.
  2. HC Zlín  46 b.
  3. DHC Plzeň  42 b.
  4. HC Háje Praha  30 b.
  5. Havlíčkův Brod  28 b.
  6. Sokol Karviná  10 b.

Ivančicím se nepodařilo překonat loňský rekord DHC (57 bodů).

2013-06-10 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň