Turnaj Házená bez hranic (2. 6. 2013 Plzeň)

V neděli 2. června se družstvo mladších žaček DHC Plzeň (reprezentované hráčkami z tréninkové skupiny Jarky Šmrhové a Věry Jordanovové) představily na netradičním turnaji Házená bez hranic, který se konal v hale 31. ZŠ Plzeň.

Kromě naše družstva se zúčastnila ještě družstva Talentu Plzeň a německého Bayereuthu.

Našim hráčkám se na turnaji vůbec nedařilo.

První zápas proti Bayreutuh jsme odehrály náš jednoznačně nejhorší zápas sezóny - mizerná obrana, nízká úspěšnost střelby a 17! technických chyb za 30 minut - to vše v součtu znamenalo hrozivou prohru 12 : 20. Přitom družstvo Bayereutu bylo více než přijatelný soupeř (den předtím ho náš věčný rival Talent, se kterým hrajeme obvykle vyrovnaně, přehrál o osm branek). Největší zklamání panuje nejen z herního projevu a chyb, ale především z toho, že naše družstvo ve druhém poločase družstvo zápas vzdalo a přestalo bojovat.

Následující dvě utkání jsme odehrály proti smíšeným družstvům. V rámci příhraniční spolupráce se pomíchala obě družstva Talentu i Bayereuthu a vytvořila dva smíšené týmy.

Bohužel naše špatné výkony pokračovaly i nadále. Obrana nespolupracovala a v útoku chyběl větší pohyb. Přetrvávalo obrovské množství chyb (nepřesných přihrávek a z driblinku odebraných míčů). Prohrály jsme 13 : 18 a 12 : 14. Poslední utkání bylo naše nejlepší v rámci turnaje. Holky je třeba pochválit za bojovnost, přestože se nám i nadále nedařilo.