Minižačky se dále vezou na vítězné vlně (19. 5. 2013 VŠ Plzeň)

V neděli 19. 5. 2013 se na hřištích HK Slavia VŠ Plzeň odehrál první ze dvou nadstavbových turnajů Plzeňské ligy mini 6+1. Z dlouhodobé soutěže se kvalifikovala následující družstva: DHC Plzeň, Talent Plzeň, TJ Sokol Šťáhlavy, HC Plzeň, HK Slavia VŠ Plzeň.

Hráčky DHC Plzeň, posílené o uzdravenou Sárou Kantnerovou, pokračovaly v dobrých výkonech z Memoriálu Karla Šulce a rázně vykročily za medailí.

Nejprve jednoznačně přehrály HC Plzeň 21 : 2.

Ve druhém utkání, předčasném finále, proti Talentu Plzeň pak předvedly kvalitní kolektivní výkon založený především na výborné obraně a účinném útoku. Po poločasovém vedení 5 : 1 přišel malý střelecký výpadek na začátku poločasu druhého. Naštěstí kluci nenašly recept na vynikající dívčí obranu a ani jim se nedařilo střílet branky. Utkání jsme dotáhly do vítězného konce a zvítězily příjemným rozdílem 8 : 3.

Třetí utkání proti Slavii VŠ Plzeň bylo znovu ve znamení naší jednoznačné převahy. Slávisté hrající bez chuti nedokázaly překonat "modrou zeď" stojící na devíti metrech. Zvítězily jsme 11 : 1.

Poslední utkání proti Šťáhlavům bylo dalším z medailových utkání. Přestože jsme v předchozích dvou zápasech Šťáhlavy pokaždé porazily, vždycky to bylo dramatické utkání. A obdobně tomu bylo i teď. Zpočátku jsme prohrávaly 1 : 3, pak se ale podařilo otočit. Výborně chytal brankář kluků, který zneškodnil kromě tří sedmimetrových hodů i řadu dalších našich vyložených šancí. Ve druhém poločase jsme zlepšily obrau a výborně chytala i naše Malina (za druhý poločas dostala jen jednu branku). V útoku jsme si poctivou prací vydřely další branky. Proměněná devítka po čase z rukou Drozdové dovršila náš výkon a ukazatel skóre zastavila na konečném stavu 10 : 4 pro nás!

Na příštím turnaji (1. 6. na DHC Plzeň) se s každým ze soupeřů utkáme ještě jednou a součet bodů z obou turnajů rozhodne o konečném vítězi této soutěže.