Plzeňská liga mladších žaček - konečná (18. 5. 2013 DHC Plzeň)

V sobotu 18.5. byla dohrána posledním turnajem v hale DHC Plzeň dlouhodobá soutěž mladších žaček - Plzeňská liga.

DHC Plzeň A

Jenoznačným vítězem se stalo družstvo DHC "A", které ve třiceti zápasech našlo jen jednou přemožitele (hned v prvním kole HC Plzeň). Od té doby přehrávalo všechna družstva rozdílem třídy. Posledního turnaje se nezúčastnila družstva Chebu, a tak se hrálo jen ve čtyřech.

DHC "A" bez problémů postupně porazilo DHC "B" 23:4, Slavoj Tachov 21:12 a HC Plzeň 20:5.

Branky DHC v turnaji:

Křišťanová 10, Denková 9, Paulusová 8, Jetlebová, Šmrhová a Oravcová po 6, Rybáková 5, Tomíšková a Franková po 4, Poslední a Vaňková po 3.

A. Šmrhová se stala nejlepší střelkyní plzeňské ligy.

Tento turnaj byl posledním ostrým testem před blížícím se MČR v Ivančicích. Držíme ml. žákyním palce, aby se jim podařilo potřetí za sebou přivézt medaile.

DHC Plzeň B

Družstvo složené z hráček tréninkové skupiny Václava Gosti a Jarky Šmrhové nezačaly turnaj vůbec dobře. Chyby v obraně a zejména nepřesná střelba byly příčinou poločasového výsledku 0 : 11 proti DHC Plzeň A. Ani druhý poločas bohužel nepřinesl zlepšení - přestože chytající Šlehoferové se dařilo lépe než v prvním poločase Černíkové. Díky celoplošné osobní obraně jsme se také snáze dostávaly do šancí a ve druhém poločase dokázaly vstřelit 4 branky. Přesto je výsledek 4 : 23 hrozivý.

Utkání proti HC Plzeň ale bylo úplně jiné. Byli jsme to my, kdo byl mírně lepší. Bohužel díky drobným chybičkám jsme nedokázaly gólově odskočit na víc než dvě branky. Výborně chytala Černíková (z 34 střel pustila za svá záda jen 9). V poli se dařilo zejména Drozdové, která měla stoprocentní úspěšnost střelby (6 střel, 6 branek), která je proti výborné brankářce HC obzvlášť cenná. V dramatickém závěru, kdy jsme sice o branku vedly, ale pak zbrkle vystřelily, dokázala míč na brankovišti soupeřek vybojovat Haidelmeierová a vsítila tak uklidňující 11. branku. Zvítězily jsme 11 : 9.

Třetí utkání proti Tachovu jsme odehrály velmi dobrou první úůli. Dařilo se spojkám - Drozdové, Kotlanové i Kutákové. V brance nás držela Šlehoferová. Ve druhém poločase už jsme ale nedokázaly tak přesně střílet a navíc jsme chybovaly v obraně. Prohrály jsme 11 : 13.

Branky:

Drozdová 9, Kliková 2, Kotlanová 6, Kučerová, Kutáková 4, Ludvíková, Nosková, Schejbalová 1, Walterová 2, Haidelmeierová 2.

Celkové hodnocení:

V soutěži jsme skončily na čtvrtém místě (ze čtyř regulérně hrajících týmů). Se dvěma týmy Chebu hrajícími mimo soutěž jsme měly převážně pozitivní bilanci. Smutný je pohled na konečnou tabulku, kde jsme obsadily až čtvrté místo, přestože se třetím HC Plzeň jsme měly následující bilanci - tři výhry, jedna remíza, dvě prohry. Bohužel vše rozhodly naše nepovedené zápasy s Tachovem. Téměř všechny se vyznačovaly naší dobrou hrou, téměř ve všech jsme ale bohužel dostaly spoustu branek z dálky, na které brankářky nedosáhly. S tímto soupeřem, který je určitě v našich silách, jsme měly stoprocentně zápornou bilanci (ani jedna výhra). A to rozhodlo.