Mladší žačky podruhé v Chebu (28. 4. 2013)

Poslední dubnový víkend byl ve znamení předposledního turnaje Plzeňské ligy mladších žaček v Chebu. Doplněno o hodnocení DHC Plzeň B.

DHC Plzeň A

DHC "A" pokračovalo v hledání ideální sestavy na MČR a sehrávání hráček před tímto vrcholem sezony a přitom nenápadně zápas od zápasu kráčelo stejně jako loni k předčasnému titulu přeborníka Plzeňského kraje.

Výsledky byly až na malé drobnosti podobné jako před týdnem. Nejprve trošku trápení s houževnatými mláďaty z DHC "B" (18:11), pak střelecké závody s Chebem "B" (30:5). Další zápas s HC Plzeň byl přeci jen lepší než před týdnem 13:10). Tentokrát se dařilo přeci jen více v útoku (19:8). Další zápas s Tachovem byl již ukázkou velmi pěkné házené a bylo znát, že družstvo nacházísvoji tvář (23:1), což se potvrdilo v posledním zápase s Chebem "A", když DHC po poločase 11:0 nakonec zvítězilo 18:6.

Všechny hráčky podaly nadšený výkon. Vyzdvihnout je třeba tentokrát herní a střelecký výkon M. Fouskové a T. Poslední. Další prověrkou pro družstvo bude za týden populární Memoriál K.Šulce.

Branky DHC:

Fousková 19, Šmrhová 16, Poslední 15, Franková 13, Tomíšková a Paulusová po 9, Křišťanová 8, Denková 7, Rybáková 5, Jetlebová 4, Vaňková 3, Bláhová. Dobře chytyly Netrvalová a Malá.

DHC Plzeň B

Také hráčky DHC Plzeň B se předtavily na chebském turnaji. Nejprve statečně držely krok se staršími kolegyněmi - poločas v postupném útoku prohrály 4 : 9. Při osobní obraně ale dokázaly starší a zkušeností soupeřky hodně trápit (byla to opět hlavně Walterová) a držet krok téměř celý poločas - prohra v osobní obraně 7 : 9 je pro družstvo dobrou vizitkou.

Druhé utkání s HC Plzeň bylo stejně jako předchozí utkání proti tomuto soupeři ve znamení neproměněných šancí - dvě sedmičky, pět náskoků z křídla, sedm střel ze spojky a dvě z pivota. Přitom hra byla opět velmi dobrá. Výborně se dařilo zejména Drozdové (z 5 střel 4 branky), dobře hrála Kotlanová a z křídla se opakovaně prosazovala Kučerová. Poločas jsme prohrály 2 : 7, a přestože ve druhém jsme zvítězily 5 : 3, v součtu to samozřejmě nestačilo.

Třetí utkání proti Chebu A bylo také velmi vyrovnané a po poločase 4 : 4 se obě družstva rozešla smírně 8 : 8. V poli se dařilo zejména Kotlanové (6 střel, 4 branky), v brance výborně chytala Černíková. Utkání bylo poznamenáno velkým množstvím chyb rozhodčích.

Čvrté utkání proti Chebu B vyšlo zejména Klementové - perfetkně bránila na hrotu obrany 1 : 5, dokázala získat řadu míčů a přidat i tři góly. Znovu se dařilo i Kučerové a Drozdové. V brance družstvo držela spolehlivými zákroky Šlehoferová.

Poslední utkání proti Tachovu skončilo o poločase vyrovnaným skóre 7 : 7. Pak ale přišel náš pětiminutový herní výpadek, během kterého si tachovské hráčky dokázaly vypracovat tříbrankový náskok a ten už udržely po celý zbytek druhého poločasu.

Celkově byl náš herní projev zase o trochu lepší než před týdnem. Daleko aktivněji působily spojky - Kliková, Kotlanová i Kutáková. Na křídle se dokázaly snadno prosazovat Walterová i nadějná Kučerová - ta na svém druhém turnaji mladších žaček vstřelila 4 branky! Na spojce i křídle se dařilo Klementové. Vynikající úspěšnost měla Hornsteinerová, která sice vystřelila jen třikrát, ale všechny pokusy proměnila. V pivotu se stále zlepšuje Nosková.

Velmi dobrý výkon předvedly i obě brankářky - Černíková (51 % úspěšnost) i Šlehoferová (57 % úspěšnost).